با توجه به مشكلات و معضلات استان و همچنين حضور و تقاضای فارغ التحصيلان توانمند در گرايش‌هاي مختلف با پيشنهاد مركز رشد و موافقت رياست محترم پارك، زير گروه‌هاي تخصصي، ذيل مركز رشد راه‌اندازي گرديد كه مي‌توان به موارد زير اشاره نمود:

حمایت‌های پارک علم و فناوری یزد برای شرکت‌های مستقر در پردیس زیست فناوری و سیستم‌های پیشرفته صنعتی در قالب حمایت‌های مادی به صورت اعتباری در بسته‌های حمایتی استقرار، توسعه محصول، توانمندسازی، توسعه کسب و کار، مالکیت فکری، و بازار و حمایت‌های معنوی شامل خدمات پذیرش، ارزیابی، اخذ مجوزها، کمک در انعقاد قراردادها، ایجاد هم‌افزایی، شبکه‌سازی و … ارائه می‌گردد. لازم به ذکر است علاوه بر حمایت‌های مادی و معنوی مذکور، طبق ماده 9 قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، واحدهای پژوهشی و فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری در جهت انجام مأموریت‌های محوله از مزایای قانونی مناطق آزاد در خصوص روابط کار، معافیت‌های مالیاتی و عوارض سرمایه‌گذاری خارجی و مبادلات مالی بین‌المللی برخوردار هستند.

مركز رشد زيست فناوري پارك علم و فناوري يزد در 17/12/1381 تاسيس شد و در تاریخ 8/9/1385 با تصويب شوراي عالي علوم- تحقیقات مصوبه قطعي خود را اخذ نمود. اين مركز در اصل با مشاركت پارك علم و فناوري يزد به‌عنوان سازمان موسس و دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد به‌عنوان سازمان همكار ايجاد گرديد.

در حال حاضر با توجه به عمر 17 ساله پردیس تعداد 86 شرکت در این پردیس حضور دارند که از این تعداد 42 شرکت در مرحله پسارشد، 32 شرکت در مرحله رشد و 12 شرکت در مرحله پیش‌رشد می‌باشند که در حدود 832 نفر در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت هستند. با توجه به اطلاعات درج شده در سامانه سدف، فروش رسمی شرکت‌های پردیس از طریق اظهارنامه مالیاتی سال 1400 مبلغ 3730 میلیارد ریال می‌باشد.

راه های ارتباطی با مدیر پردیس:

آقای مهندس عباس باقی