معرفی پردیس فناوری اطلاعات و ارتباطات

معرفی پردیس هوایی و دریایی پارک علم و فناوری یزد

بیانیه چشم انداز مرکز رشد هوایی و دریایی پارک علم و فناوری یزد

 

تأمین­کننده مطمئن و برتر فناوری­های پیشرفته و ایمن مورد نیاز صنعت هوایی و دریایی کشور و منطقه 

بیانیه ماموریت مرکز رشد هوایی و دریایی پارک علم و فناوری یزد:

یک مرکز حمایت کننده و هاب شبکه ساز فناوری‌های هوایی و دریایی در ایران که با تسهیل ارتباطات میان نقش آفرینان علمی، فناوری و صنعتی با توسعه بخش خصوصی فناوری هوایی و دریایی توانمند به ایجاد ارزش در حوزه‌های علم،‌ فناوری و صنعت می‌پردازد.

اهداف کلان مرکز رشد هوایی و دریایی پارک علم و فناوری یزد:

1

پسا رشد

8

دوره رشد

8

دوره پیش رشد

19

شرکت های مستقر

2

درحال پذیرش

درباره پردیس

این مجموعه در مساحتی قریب به ۱۵۰۰ مترمربع (مشخص شده با خط قرمز رنگ) احداث شده و دارای ۱۵ واحد ۱۰۰ متری است. این مجموعه به­صورت خیری و وقف اداره می­گردد و بر اساس مذاکرات انجام گرفته با صاحبان قانونی این مجموعه، امکان احداث پردیس هوایی در این مجموعه حاصل شده است.

همچنین این مجموعه دارای زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع و دارای پتانسیل در فاز توسعه خواهد بود که امکان توسعه کاربری­های آتی در آن وجود دارد.

خدمات و حمایت­ های پردیس هوایی و دریایی پارک علم و فناوری یزد

ایجاد وتوسعه صنعت هوایی در استان یزد با توجه به عدم وجود سابقه فنی و مهندسی و عدم دسترسی به فناوری­های مورد نیاز این صنعت و تحریم بین المللی صنعت هوایی کشور نیازمند برنامه­ریزی برای دستیابی به فناوری­های پیشرفته کلیدی مورد نیاز به صورت گام ­به­گام توسط شرکت‌های فناور و دانش­بنیان است. خوشبختانه وجود استعدادهای برتر علمی و مهندسی یزدی و علاقمند، صنایع قطعه­سازی پرسابقه، وجود شرکت‌های فناور و دانش­بنیان مرتبط با صنایع الکترونیک، مخابرات و کامپوزیت در پارک علم و فناوری و در استان یزد نوید بخش توسعه صنعت و فناوری صنعت هوایی در استان یزد است.

تجربه توسعه فناوری­های جدید در سالیان گذشته در پارک علم و فناوری یزد نشان می­دهد سیاستگذاری و برنامه­ریزی درست برای بهره­برداری مناسب از ظرفیت­ها و پتانسیل­های موجود گامی اساسی در توسعه صنعت هوایی و دریایی در استان یزد خواهد بود.

فضای فیزیکی پیش­بینی شده برای راه اندازی پردیس هوایی ساختمانهای موسسه فرهنگی تحقیقاتی اخوان دستمالچی در یزد است. این مجموعه دارای فضای لازم برای فعالیت‌های پیش­بینی شده پردیس هوایی است. مجموعه دستمالچی در شمال شهر یزد و در ورودی شهر یزد از تهران در مجاورت دروازه قرآن واقع شده است. فاصله این مجموعه از فرودگاه یزد در حدود ۳ کیلومتر و از راه­آهن شهر یزد در حدود ۶ کیلومتر می­باشد.

راه های ارتباطی با مدیر پردیس:

آقای شهرام شکوهی