معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیستمین بازدید خود از موسسات فناور مستقر در پارک :

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیستمین بازدید خود از موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، 30 تیر 95، با حضور در شرکت های پارسیان ایساتیس و کیمیا افزار، از نزدیک در جریان فعالیت های این شرکت ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، محمد ابویی، مدیرعامل شرکت پارسیان ایساتیس در این بازدید با بیان اینکه این شرکت در سال 82 تاسیس و درسال 90 با شرکت دلفین ادغام شده است، گفت: ایده اصلی شرکت پارسیان ایساتیس، طراحی و تولید نرم افزار مدیریت و کنترل پروژه های عمرانی بوده است که تاکنون در این راستا با اداره راه و شهرسازی استان های یزد، اصفهان، شیراز و شهرستان لارستان قرارداد همکاری منعقد کردیم.

وی افزود: از طریق معرفی پارک توانستیم با دانشگاه یزد قراردادی امضا کنیم که این امر موجب ایجاد بازار جدید برای شرکت شده است.

ابویی با اشاره به همکاری شرکت پارسیان ایساتیس با شرکت بهسان، اظهار داشت: ما معتقدیم همکاری و هم افزایی شرکت های مستقر در پارک برای هر دو طرف سودمند و مفید خواهد بود. همانطور که همکاری با شرکت بهسان بویژه در بخش بازرگانی برای ما بسیار سودآور بوده است.

مدیرعامل شرکت پارسیان ایساتیس ایجاد فضای تفریحی مناسب برای شرکت ها و پذیرش شرکت های جدید و کوچک را از جمله خواسته های خود از پارک برشمرد و گفت: توقع ما از پارک این است که نرم افزارهای تولیدی شرکت های خود را حتی به صورت رایگان مورد استفاده قرار دهد تا از این طریق ادارات دیگر نیز به استفاده از این محصولات گرایش پیدا کنند.

رئیس هیات مدیره شرکت کیمیا افزار نیز در این بازدید آغاز فعالیت این شرکت را با تولید نرم افزار آموزش کارکنان دانست و گفت: شرکت کیمیا افزار یکی از قدیمی ترین شرکت های مستقر در پارک است که در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می کند.

حسین حکیمیان مهم ترین مشکل شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات را نبود نیروی انسانی ماهر دانست و اظهار داشت: در حال حاضر شرکت کیمیا افزار سه پروژه اصلی با شهرداری، راه آهن و شرکت گاز استان دارد که 21 نیرو به صورت تمام وقت این سه پروژه را اجرا می کنند.

حکیمیان با بیان اینکه رسالت پارک های علم و فناوری حمایت از شرکت های فناور به منظور تولید ثروت از طریق دانش در جامعه است، اظهار داشت: توقع ما از مجموعه پارک حمایت های معنوی، پیگیری اجرای قوانین حمایتی از شرکت های فناور است.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز با بیان اینکه تاکنون در جریان بازدیدهای هفتگی بسیاری از مشکلات شرکت ها مرتفع شده و شرکت ها نیز در جریان دغدغه های هیات رئیسه قرار گرفته اند اظهار امیدواری کرد: با پیگیری این بازدیدها مشکلاتی که امکان رفع آن ها از طریق مجاری قانونی وجود دارد، فراهم شود.

وی با اشاره به قابلیت اشتغال زایی پارک های علم و فناوری، گفت: خاصیت پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان اشتغال زایی معقول برای نیروهای انسانی تحصیل کرده و ماهر با سرمایه کم است.

فقیه خراسانی با بیان اینکه اقدامات قانونی باید به صورت جمعی پیگیری شود، گفت: شرکت ها با نمایندگان خود در ارتباط باشند تا از طریق آن ها خواسته های قانونی شان پیگیری شود.

وی یکی از دلایل موفقیت پارک یزد را موقعیت مکانی آن دانست و تصریح کرد: انتظار داریم شرکت های بزرگ پارک به رشد شرکت های کوچک کمک کنند