مدیرعامل شرکت مهندسی ساعیان صنعت گفت: متاسفانه اجناس خارجی، مجال رقابت برای شرکت های ایرانی نمی گذارند و باید به صورت جدی با واردات بی رویه کالاهای خارجی مقابله شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، گروه دانش بنیان فنی مهندسی ساعیان صنعت یزد یکی از شرکت های مستقر در پارک از سال 1387 فعالیت خود را در عرصه ی فناوری های نوین ساختمانی به ویژه در حوزه برق و الکترونیک در زمینه های مشاوره، طراحی، آموزش، فروش و اجرای پروژه و تولید، توسط جمعی از مهندسین برق و تاسیسات آغاز کرد.
سید مجتبی عباسی راد در خصوص فعالیت این شرکت گفت: تکمیل و بروزرسانی اتوماسیون گلخانه های کشاورزی و ارتقا سیستم برای استفاده در دامپروری ها و مرغداری ها عمده فعالیتی است که این روزها به آن مشغول هستیم.
وی افزود: طراحی و اجرای کنترل هوشمند سیستم تاسیسات وBMS ، طراحی و اجرای تاسیسات و هوشمند سازی همه جانبه تهویه مطبوع ساختمان، تولید ماژول ها و اجرای هوشمند سازی گلخانه ها و مرغداری ها، طراحی واجرای سیستم روشنایی با کنترل هوشمند ساختمان، طراحی و اجرای سیستم اعلام حریق ساختمان با سیستم کنترل هوشمند ساختمان و طراحی واجرای سیستم صوتی با کنترل هوشمند ساختمان از دیگر فعالیت های این شرکت است.
عباسی راد با بیان اینکه تولید کالای ایرانی با بهترین کیفیت و صادرات در زمینه الکترونیک و کنترل به کشورهای پیشرفته دنیا، هدف اصلی گروه ساعیان صنعت است، اظهار داشت: مشتری مداری بر مبنای اصول حرفه ای تجارت، هم افزایی و شایسته سالاری، نوآوری در تمامی فرآیندها و همگام بودن با فناوری های روز را سرلوحه خود قرار دادیم و بر اساس آن به این مرحله رسیدیم.
وی با بیان اینکه در سال گذشته مراحل تولید محصولمان به پایان رسید و سال جاری را با هدف تولید انبوه و فروش آغاز نمودیم افزود: خوشبختانه با توجه به برنامه ای که در نظر داشتیم، به موفقیت مطلوبی دست یافتیم.
وی ادامه داد: گروه ساعیان صنعت توانسته گواهینامه دانش بنیان در زمینه اتوماسیون گلخانه های کشاورزی را از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کند. همچنین این شرکت مجوز فعالیت در زمینه کشاورزی از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان جهاد کشاورزی یزد را داراست.
عباسی راد با اشاره به کمک پارک یزد در زمینه اعطای تسهیلات از طریق صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، اظهار داشت: یکی از خدماتی که پارک می تواند ارائه دهد، کمک رسانی در زمینه بازار است و در این زمینه، راه اندازی دفتر تبادل فناوری ایران و گرجستان قدم خوبی به شمار می آید.
وی در پایان با تاکید بر ضرورت آموزش برای شرکت های مستقر در پارک یزد، اظهار داشت: انتظار می رود اساتید حرفه ای تری برای برگزاری دوره های آموزشی پارک دعوت شوند.