در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان یزد، پنل تخصصی چالش ها و فرصت های هوشمندسازی شهر یزد، سه شنبه 27 آذر 97، با حضور امیر جهانگرد رفسنجانی، مدیر پردیس فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری یزد، اکرم فداکار، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و جمعی دیگر از کارشناسان، در هفت بخش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در بخش اول این پنل امیر جهانگرد، مدیر پردیس فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک یزد در زمینه چشم انداز شهر هوشمند مطالبی را بیان کرد.
وی با بیان اینکه هدف شهر هوشمند، جذاب بودن برای شهروندان، کارآفرینان و کارگران است، گفت: کشورها و شهرهای زیادی در دنیا در حال اجرای برنامه ریزی های شهر هوشمند هستند و بازار جهانی بسیار بزرگی برای فناوری های شهر هوشمند تا سال 2020 برآورده می شود.
جهانگرد ضمن انتقاد از تبلیغاتی شدن شهر هوشمند، گفت: شهر هوشمند تبدیل به یک مسئله بازاریابی و تبلیغاتی شده و به همین علت بسیاری از ایده های آن شکست خورده است.
وی افزود: نبود شواهد کافی برای تحلیل موفقیت پروژه ها، نداشتن آگاهی شرکت های فناور فعال در این حوزه و کم رنگ بودن نقش شهروندان در مشارکت، از دیگر مشکلات پیش روی ایجاد یک شهر هوشمند و پایدار است.
گفتنی است، پنل تخصصی چالش ها و فرصت های هوشمندسازی شهر یزد در هفت بخش چشم انداز شهر هوشمند، زیرساخت ها و هوشمندسازی شهر یزد، هوشمندسازی حمل و نقل شهر یزد، فناوری های هوشمند در شهر یزد، اینترنت اشیاء در شهر هوشمند یزد، نقش استارت آپ ها در هوشمندسازی شهر یزد و مردم هوشمند و شهر یزد، با حضور کارشناسان این حوزه برگزار شد.
لازم به ذکر است، سلسله پنل های تخصصی، همزمان با برگزاری نمایشگاه فن بازار یزد، 27 و 28 آذر، در محل کارخانه جنوب برگزار می شود.

فایل‌ها

توضیحات نسخه دریافت

پنل تخصصی چالش ها و فرصت های هوشمندسازی شهر یزد

دریافت