درپی امضای تفاهم نامه میان دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد و پارک علم و فناوری یزد، جلسه ی تبیین فرصت‌های همکاری موسسات فناور با این دانشگاه، روز شنبه 15 اردیبهشت 97 با حضور معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، رئیس و معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی و جمعی از مدیران مستقر در پارک یزد در سالن اجتماعات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، احمدرضا فقیه خراسانی در این نشست با بیان اینکه پارک علم و فناوری یزد میزبان حدود 250 شرکت فناور است و در مجموع در 15 سال گذشته حدود 700 شرکت ورود یا خروج از پارک را داشتند، گفت: تعداد زیادی از این شرکت ها پتانسیل های همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی را داشته اند و به همین دلیل هفته ی گذشته تفاهم نامه ای مبنی بر همکاری با این دانشگاه منعقد کردیم.
وی افزود: این نشست با هدف بررسی راه‌های همکاری میان شرکت های پارک یزد و دانشگاه علمی کاربردی برگزار شده و امیدواریم خروجی آن برای دو طرف مفید باشد.
احمدی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی یزد نیز در این نشست با بیان اینکه براساس مصوبه ی دولت در شورای عالی علمی، دانشگاه جامع علمی کاربردی بر آن است تا در کنار مقاطع تحصیلی، بر اساس نیاز بازار، دوره های تک پودمانی و تک درس تعریف کند، گفت: تا به حال 600 عنوان دوره تک پودمان را تعریف کرده و همچنین این امکان را ایجاد کرده است که شرکت ها یا اشخاص نیز بتوانند دوره های جدید تدوین کرده و خودشان مجری دوره های تعریف شده ی علمی باشند.
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی علاوه بر نظارت و هماهنگی، مزیت های این دوره ها را برای این اشخاص محفوظ نگاه می دارد.