مدیرعامل شرکت پویا شیمی نوآوران الماس ستاره کویر گفت: در حال حاضر تمامی صنایع به تکنولوژی شرکت های دانش بنیان و فناور نیاز دارند و در صورتی که پارک یزد زمینه ورود قدرتمند شرکت ها به بازار را فراهم کند، موجب شکوفایی بیشتر آن ها خواهد شد.
ابوالفضل فتوحی فیروز آبادی در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری با بیان اینکه شرکت پویا شیمی نوآوران الماس ستاره کویر فعالیت خود را از تیرماه 1393 آغاز کرده است گفت: از جمله اهداف تاسیس این شرکت، ساخت انواع سانتریفیوژهای صنعتی جهت خروج بخش های تولیدی کشور از حالت سنتی و حرکت همپای این صنایع با کشورهای پیشرفته می باشد.
فتوحی ادامه داد: این مجموعه دستگاه ها می تواند بسیاری از هزینه های تولید، زمان انجام فرآیند ها، نیازمندی به نیروی کارگر ماهر و حتی مشکلات زیست محیطی بخش تولید را کاهش داده و رقابت پذیری آن ها را در جهان امروز ارتقا دهد.
وی افزود: این شرکت با تکیه بر دانش فنی بومی سازی شده خود در نظر دارد به یک برند جهانی تبدیل شده و در تولید این مجموعه دستگاه های پیشرفته و خاص صاحب نظر شود.
وی با بیان اینکه برای راه اندازی شرکت فعالیت های زیادی را انجام دادیم، عنوان کرد: 12000 ساعت کار مطالعاتی برای ایجاد این شرکت انجام شده است و در حال حاضر با 15 نیروی فعال، 14محصول خاص تولید می کنیم که ارز آوری سالیانه این محصولات مبلغی بالغ بر 20 میلیون دلار است.
فتوحی در پایان با اشاره به مشکلات فروش و بازاریابی اظهار داشت: پارک علم و فناوری یزد با ارتباطات خوبی که با بخش صنعت دارد، می تواند بازار قابل توجهی برای شرکت های مستقر در صنایع مختلف ایجاد کنند و موجب رشد آنها شود.