پارک علم و فناوری یزد به عنوان یکی از مراکز پیشتاز در عرصه فناوری های نوین، برای اولین بار و با همکاری شرکت مخابرات ، صاحب شبکه اینترنت پرسرعت بر بستر فیبرنوری در استان شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، با توجه به سرعت رشد استفاده از اینترنت و خدمات دیتا ،جهت بهره برداری از سرویس های ارائه شده بر این بستر نیاز به افزایش سرعت دسترسی وجود دارد و از آنجایی که یکی از رسالت های پارک علم و فناوری ایجاد زیر ساخت های لازم در حوزه فناوری اطلاعات جهت بهره برداری شرکت های مستقر می باشد. لذا با همکاری شرکت مخابرات پروژه تانوما (تارهای نوری مخابرات ایران) در پارک علم و فناوری یزد اجرا و به بهره برداری رسید.
از مزایای فیبر نوری می توان به پهنای باند بالا و قابلیت اطمینان اشاره کرد که فرصتی استثنایی برای شرکت ها جهت ارائه خدمات و کاربردهای جدید ایجاد کرده است.
از جمله سرویس های قابل ارائه به صورت هم زمان بر بستر فیبر نوری می توان به اینترنت، تلفن، تلویزیون اینترنتی، آموزش از راه دور، ویدئو کنفرانس و … اشاره کرد.
گفتنی است شرکت های مستقر در پارک می توانند با هماهنگی واحد خدمات IT جهت استفاده از این سرویس درخواست خود را به شرکت مخابرات اعلام نمایند.

  • ۱۴ آذر, ۱۳۹۶