احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در سومین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک، در سال 97، دوشنبه 31 اردیبهشت با حضور در شرکت های دانش بنیان آپافن و گروه نرم‌افزاری نویان، از نزدیک در جریان فعالیت‌های آن‌ها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، وکیلی، مدیرعامل شرکت آپافن در این نشست با بیان اینکه این شرکت از مرحله‌ی پیش‌رشد فعالیت خود را در پارک علم و فناوری یزد آغاز کرده است، گفت: پس از سه سال فعالیت در مرحله‌ی رشد، در سال 89 در پارک علم و فناوری یزد مستقر شده و در حال حاضر با هشت پرسنل به فعالیت خود ادامه می‌دهیم.
وی با اشاره به اینکه عمده‌ی صنعت استان یزد کاشی و سرامیک، نساجی و تولید فولاد است و شرکت آپافن در ساخت ماشین آلات فعالیت دارد، تصریح کرد: ما فعالیت خود را از ماشین آلات کاشی و سرامیک شروع کردیم، در صنعت فولاد ادامه دادیم و در حال حاضر در صنعت نساجی به رقابت با محصولات خارجی می پردازیم.
خاکپور، رئیس هیات مدیره‌ی شرکت آپافن نیز در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه همکاری شرکت با دیگر شرکت‌های مستقر در پارک، اظهار داشت: از جمله این همکاری های مشترک می توان به استفاده‌ی نرم‌افزارها در ارتقاء ماشین‌آلات و شرکت در نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت نساجی اشاره کرد.
وی کمبود فضای کارگاهی مناسب برای فعالیت را از جمله مشکلات پیش روی شرکت عنوان کرد و گفت: در همین راستا شرکت آپافن اولین شرکتی است که برای استقرار در زمین طرح جامع پارک علم و فناوری یزد، تفاهم نامه‌ ای با پارک منعقد کرده است.
رفیعی، یکی از اعضای هیات مدیره‌ی گروه نرم‌افزاری نویان نیز، زمینه‌ی فعالیت شرکت را نرم افزار و به طور ویژه نرم افزار های حوزه‌ی سلامت عنوان کرد و گفت: محوریت فعالیت شرکت، درمانگاه‌ها، کلینیک ها، مراکز پاراکلینیک و مطب‌ها است.
وی ضمن قدردانی از خدمات پارک علم و فناوری یزد به خصوص در بحث ارزیابی شرکت های مستقر، تصریح کرد: یکی از نیازهای مهم شرکت های مستقر در پارک، استفاده از مشاوران زبده در زمینه های گوناگون است تا علاوه بر کشف نقاط مثبت، آن‌ها را در پیدا کردن نقاط منفی و نهایتا ارائه راهکار راهنمایی کنند.
رفیعی افزود: امیدواریم پارک علم و فناوری یزد در این حوزه نیز از شرکت ها حمایت کرده و مشاوران متخصص را به خدمت بگیرد.
احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، با بیان اینکه ما تمام تلاش خود را برای حل مشکلات شرکت ها از جمله کمبود فضای کارگاهی به کار بسته ایم، تصریح کرد: مطالعات و مقدمات تامین زیرساخت های طرح جامع پارک علم و فناوری از جمله تصویب آیین نامه واگذاری در هیئت امنا پارک، اخذ اعتبار تامین زیرساخت و انشعابات انرژی و … انجام شده و به زودی شرکت‌های واجد شرایط برای استقرار می توانند درخواست استقرار خود را جهت بررسی به پارک ارائه دهند.