داریوش پورسراجیان در نشست با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد:

سه شنبه نهم شهریور 95 رئیس پارک علم و فناوری یزد و هیئت همراه میهمان طباطبائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد بود و در این نشست زمینه های همکاری بین دو مرکز مورد بررسی قرار گرفت.

طباطبائی از عزم جدی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برای راه اندازی مراکز رشد دانشگاهی در این دانشگاه خبر داد و گفت : دانشگاه آزاد اسلامی سازوکار مدون و منسجمی را برای راه اندازی و راهبری مراکز رشد دانشگاهی با هدف دستیابی به تجاری سازی یافته های پژوهشی تدوین نموده و زیرساخت های قانونی بسیار خوبی را برای این مهم فراهم کرده است.

وی افزود : رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی یزد، استفاده از این قوانین و مقررات برای ایجاد دانشگاه کارآفرین است.

طباطبائی ابراز امیدواری کرد: همکاری های ریشه دار پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه آزاد اسلامی قوی تر از گذشته ادامه یابد و به زودی شاهد راه اندازی مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه آزاد اسلامی یزد باشیم.

پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، ضمن ابراز خرسندی از توجه دانشگاه های استان به مقوله ی کارآفرینی دانش بنیان گفت: تجربه نشان داده است مراکز رشدی توانسته اند موفقیت های بیشتری کسب کنند که از ثبات مدیریت، برنامه ریزی و عزم و تعهد سازمان های موسس و نیز فضای فیزیکی مناسب برخوردار بوده اند.

وی افزود: از آنجا که یک سوی شرکت های فناور بازار است، پایداری در فضای کسب و کار اهمیت می یابد و مدیران مراکز رشد خط مقدم فرایند جذب، پذیرش و پرورش شرکت های نوپا بوده و دانش، صبر و دلسوزی آن ها برای این کار در توفیق یا عدم توفیق مراکز رشد نقش کلیدی دارد.

پور سراجیان توجه به بستر فرهنگی را در کارآفرینی دانش بنیان و شکل گیری شرکت های فناور بسیار حایز اهمیت دانست و گفت : همسو کردن ظرفیت های منطقه ای برای توسعه فناوری بدون توجه به بستر فرهنگی جامعه امکان پذیر نیست.

پور سراجیان ابراز امیدواری کرد: با تکیه بر قوانین مکفی و خوبی که در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ی شکل گیری و راهبری مراکز رشد دانشگاهی وجود دارد و با نگاه مثبت و پیگیری های مجدانه ای که مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی یزد در این حوزه دارد به زودی شاهد راه اندازی مرکز رشدی پویا و تاثیرگذار در این دانشگاه باشیم.

گفتنی است، در این جلسه در خصوص شورای سیاست گذاری و شورای پذیرش مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی یزد و فضای استقرار جدید مرکز رشد شهرستان اردکان با هماهنگی فرمانداری شهرستان تصمیم گیری صورت گرفت.