سه شنبه هفدهم مهر ماه 97 مدیرکل دیوان محاسبات استان با حضور در پارک علم و فناوری یزد در نشستی صمیمانه با ریاست پارک علم و فناوری یزد و کادر معاونت پشتیبانی پارک، ضمن آشنایی با برنامه ها و فعالیت های پارک از مجموعه فناوری اقبال بازدید کرد.
پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد ضمن ارائه مختصری از عملکرد پارک و آخرین وضعیت شرکت های مستقر گفت: حوزه فناوری، حوزه ای نوپا در کشور است و قوانین و مقررات آن نیز نو و گاها تفسیر پذیر تدوین شده است. لذا گاه تفاسیر متفاوت از قانون مسائلی را برای شرکت های فناور و پارک به وجود می آورد.
وی بازنگری مداوم قوانین و به روز رسانی آن ها را بر اساس شرایط روز لازمه حرکت های جدید از جمله حوزه فناوری در کشور دانست و افزود: در این میان شاید نقش نهاد های نظارتی مثل دیوان بتواند بسیار پررنگ و کمک کننده باشد.
فلاطون زاده نگاه دیوان محاسبات استان را نگاه ارشادی و مشاوره ای دانست و افزود: خوشبختانه دیوان محاسبات استان یزد با تکیه بر کادر مجرب خود در این حوزه عملکرد بسیار خوبی داشته و این آمادگی وجود دارد که در صورت نیاز به اصلاح قوانین پیشنهادات از طریق دیوان به قانونگذار انتقال یابد.
در ادامه شرکت های بیستون کویر، سافا و همکاران سیستم شمس و همچنین مرکز نوآوری، پارک علمی کودکان و نوجوانان صندوق پژوهش و فناوری استان و پروژه عمرانی ساختمان فرهنگی، رفاهی مجموعه اقبال مورد بازدید رئیس دیوان محاسبات استان و هیات همراه قرار گرفت.

  • ۱۸ مهر, ۱۳۹۷