نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار دوشنبه 3 دی 97، با حضور منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ، امیر سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع کشور، در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم با بیان اینکه در حال حاضر تولید فناوری و دانش و استفاده از آن در جامعه و ثروت‌آفرینی رویکرد اصلی وزارت عتف است، گفت: به منظور حمایت از فعالیت‌های علمی، ۴۳ پارک علم و فناوری و مراکز رشد در دانشگاه‌های کشور شکل گرفت.
وی در خصوص لزوم توجه به این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار رویداد مهمی است که سال‌ها با جدیت دنبال شده و امسال نیز در نوزدهمین سال خود با کیفیت بهتری در حال برگزاری است.
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه وزارت عتف در راستای تبدیل دانش به فناوری و کاربردی کردن دستاوردهای علمی، حمایت مالی خود را از حوزه پژوهش به سمت نیروهای جوان علمی هدایت کرده است، افزود: لازم است تا همه دستگاه‌هایی که منابع پژوهشی را در اختیار دارند، بیش از پیش از حرکت ملی تولید علم در کشور حمایت کنند
وی ابراز امیدواری کرد: حرکت‌های علمی کشور روز به روز در راستای هم‌افزایی بین مراکز علمی و بخش‌های مختلف جامعه افزایش یابد.
گفتنی است، نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار، سوم تا ششم دی ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه داشته و پارک علم و فناوری یزد با تعدادی از شرکت های منتخب خود در این نمایشگاه شرکت کرده است.