مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری و فن بازار یزد پنج شنبه 29 آذر 97 با حضور سید جلال دهقانی فیروزآبادی، معاون مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سید ابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد و اشکذر، کمال دهقانی فیروزآبادی، نماینده مردم تفت و میبد، علی زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد، داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، محمدصالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد و جمعی از مدیران استانی و مدیران پارک در محل کارخانه جنوب برگزار شد
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این مراسم دهقانی فیروزآبادی، معاون پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پژوهش ها باید جدید، کاربردی و ابتکاری باشند، گفت: پژوهش باید قابلیت اجرا و اقتصادی شدن داشته باشد در غیر این صورت ارزشی برای کشور ندارد.
سید ابوالفضل موسوی، نماینده مردم یزد و اشکذر نیز با اشاره به مضر بودن آب شرب یزد برای کودکان و سالمندان، گفت: ما از پارک علم و فناوری و دانشگاه یزد می خواهیم در زمینه انتقال آب به یزد و شیرین کردن آن ما را یاری کنند.
علی زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری یزد نیز ضمن تشکر از پارک علم و فناوری و دانشگاه یزد برای برگزاری این نمایشگاه، تصریح کرد: متاسفانه شکافی میان صنعت و دانشگاه ها ایجاد شده که باید این شکاف از بین برود.
وی با تاکید بر اهمیت پژوهش و اقتصاد دانش بنیان، گفت: امیدواریم گفتمان دانش بنیان به اتفاقی لوکس تبدیل نشده و فعالیت های دانش بنیان در جهت رفع نیاز صنایع استان باشد.
گفتنی است، در حاشیه این مراسم از برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ایده های برتر تجلیل شد. همچنین پژوهشگران و فناوران برتر استان معرفی و جوایز خود را از مسئولین دریافت کردند.