نشست حیات الغیب، رییس شورای دستیاران جوان وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات با مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک یزد روز چهارشنبه 13 اسفند 99 در سالن جلسات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
در این نشست حیات الغیب با اشاره به اجرای طرح بوم واره ( طرح حمایتی کسب و کارهای نوپا) در تمام کشور، گفت: در این طرح، پکیج هایی شامل ارائه خدمات مشاوره، بیمه و خدمات حقوقی از سوی تیم های استارتاپی آماده و ارائه کردیم.
وی افزود: برنامه هایی برای برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف آشنایی شرکت ها با این طرح داریم زیرا وزارت ارتباطات تاکید دارد که همه شهرستان ها بتوانند از امکانات این وزارت خانه استفاده کنند.
حیات الغیب با بیان اینکه در زمینه توانمندسازی شرکت های استان یزد جلساتی با فداکار، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد برگزار کردیم، گفت: در نظر داریم در زمینه مدیریت پروژه، دانش بنیان شدن شرکت ها و مباحثی از این دست، آموزش ها و خدماتی را از طریق استانداری ارائه کنیم.
فرهنگ نیا، مدیر پردیس علوم انسانی و هنر پارک یزد نیز در این نشست به معرفی شرکت های مستقر پرداخت و افزود بیشتر این شرکت ها در حوزه تولید محتوای دیداری و شنیداری جریان‌ساز فعال هستند.
در این جلسه موارد زیر از سوی مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک مطرح شد:
– وجود رانت در مناقصه ها و عدم توجه با استارتاپ ها
– راه اندازی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر با رویکرد فین تک توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد
– مفغول ماندن حوزه مدیریت پروژه در یزد
– لزوم اطلاع رسانی طرح بوم واره از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی
– تعارض و تداخل در دستگاه های مختلف حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات