نخستین همایش و نمایشگاه پارک‌های علم و فناوری در حوزه مدیریت سبز، 8 مرداد 97 با حضور منصور غلامی؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، برومند؛ معاون پژوهشی و فناوری وزارت عتف، نظرپور؛ معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت عتف، نمکی؛ معاون توسعه ی امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از روسای پارک های علم و فناوری در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه منصور غلامی، وزیر عتف با بیان اینکه پارک‌های علم و فناوری حلقه اتصال مجموعه علم و فناوری با بخش خصوصی هستند، اظهار داشت: این حلقه اتصال باید مسئولیت و ماموریت خاصی را برای خود تعریف کند.
وی افزود: : در پارک‌های علم و فناوری زایش فکر و اندیشه مدیریتی را انتظار داریم به همین دلیل نباید در ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چگونگی مدیریت را دیکته کرده بلکه باید در کنار آنها قرار گرفته و کمک کنیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روند پیشرفت پارک های علم و فناوری را مثبت و رو به جلو عنوان کرد و گفت: خوشبختانه پارک‌های علم و فناوری شروع خوبی داشته‌اند و امید زیادی به آن‌ها در سطح ملی وجود دارد و ارزیابی‌ها نیز نشان می‌دهد که در روند فعالیت‌های خود توفیقات خوبی کسب کرده‌اند.
محمد‌تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف نیز با اشاره به اینکه کارگروه راهبری مدیریت سبز با توجه به سیاست‌های بالادستی نظام و تأکید دولت تدبیر و امید در حوزه بهینه‌سازی مصرف انرژی و محیط زیست از سال ۱۳۹۲ ذیل این معاونت تشکیل شده است، اظهار داشت: تاکنون حدود ۲۰ پارک علم و فناوری (۴۷ درصد پارک‌های علم و فناوری) شورای راهبری مدیریت سبز را تشکیل داده‌اند.
وی تصریح کرد: کنترل سیستم‌های حرارتی، برودتی تهویه مطبوع، استفاده از فناوری‌های پاک و انرژی‌های تجدیدپذیر، حمل و نقل، مدیریت پسماند، کنترل سیستم روشنایی، مدیریت مصرف آب، کنترل تجهیزات اداری و نحوه استفاده از آنها، مدیریت میزان مصرف کاغذ و اقلام مصرفی و فرهنگ‌سازی و توسعه مدیریت انرژی، شاخص‌های مدیریت سبز هستند.
گفتنی است، نمایشگاه مدیریت سبز با هدف بسترسازی جهت معرفی شرکت‌های توانمند، جلب پشتیبانی و حمایت دستگاه‌های اجرایی از شرکت‌های مذکور از طریق تعامل کارفرمایان با شرکت‌های تولیدکننده و یا ارائه‌دهنده خدمات در حوزه مدیریت سبز و حمایت از کالای ایرانی هشتم تا دهم مرداد درمحل دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر پا خواهد بود.