شرکت اندیشه سازان تابان کویر از سال93 فعالیت خود را در مرکز رشد فناوری های نرم پارک علم و فناوری یزد در زمینه تدوین استراتژی فروش و برندسازی آغاز کرده است.
مدیر عامل شرکت اندیشه سازان تابان کویر در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در خصوص ضرورت تاسیس شرکت اظهار داشت: بسیاری شرکت ها در روند تولید موفق عمل می کنند اما در حوزه فروش، توانایی فروش محصولات خود را ندارند و به همین دلیل نیاز به سیاست فروش، برند سازی و بازاریابی مطرح می شود که این شرکت به منظور رفع این نیاز تاسیس شد.
منصور بقایی سرمایه اصلی شرکت های حوزه نرم را نیروی انسانی آنها دانست و گفت: این شرکت فعالیت خود را با 3 نیروی کار و حدود 15 میلیون تومان سرمایه آغاز کرده است.
وی ثبت برند، سیاست فروش، بازار سنجی و ثبت مالکیت فکری و معنوی را از جمله فعالیت های اصلی شرکت اندیشه سازان تابان کویر معرفی کرد.
مدیرعامل شرکت اندیشه سازان تابان کویر ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی مالکیت فکری، ثبت برند و ثبت محصول و برندسازی از دیگر اقدامات این شرکت جهت آشنایی موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد و سایر داوطلبین بوده است.
بقایی در خصوص مشکلات شرکت های حوزه فناوری های نرم، با اشاره به اندک بودن سرمایه در گردش شرکت های نوپا، به ویژه شرکت های علوم انسانی گفت: دولتی بودن اکثر پروژه ها و عدم وجود پیمانکار و پشتوانه مالی، سد راه شرکت های فناور در حوزه علوم انسانی است.
وی در پایان در خصوص حمایت های پارک علم و فناوری یزد، با بیان اینکه خصوصی شدن مدیریت مرکز رشد فناوری های نرم گامی موثر در این حوزه بود، افزود: ظرفیت مرکز رشد فناوری های نرم به گونه ای است که می تواند نیاز فناوری های نرم استان را تامین کند و لازم است بیش از پیش به مردم شناسانده شود.

  • ۱۰ خرداد, ۱۳۹۶