در هجدهمین بازدید معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد از موسسات فناور مستقر در پارک مطرح شد؛

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در هجدهمین بازدید خود از موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، 19 خرداد 95، با حضور در شرکت های یزد تکفا و برج IT، از نزدیک در جریان فعالیت های این شرکت ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، محمد مهدی لسان صدق، مدیرعامل شرکت یزد تکفا در این بازدید با بیان اینکه این شرکت در سال 84 تاسیس شده و به صورت تعاونی اداره می شود، گفت: به دلیل وجود پتانسیل های بالای فناوری در استان، شرکت یزد تکفا با هدف حمایت از شرکت های فعال در حوزه IT تاسیس شد.

وی افزود: البته این شرکت در حال برنامه ریزی برای تولید بردهای چند لایه الکترونیکی است

لسان صدق با بیان اینکه در حال حاضر تعداد سهامداران این شرکت 100 نفر هستند، گفت: این افراد شامل شرکت های عضو اتحادیه و اشخاص حقیقی مانند مشاورین و کارشناسان حوزه فناوری است.

وی یکی از مشکلات موجود در پارک را جابجایی نیروها در شرکت های مستقر دانست و اظهار داشت: متاسفانه گاهی اوقات نیروهایی که در یک شرکت با صرف هزینه بالا تربیت می شوند به راحتی جذب شرکت دیگری در پارک شده و هیچ نیروی بازدارنده ای در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت یزد تکفا، حرکت پارک را در سال های اخیر رو به جلو توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد: از طریق نمایندگان، مشکلات شرکت ها به هیات رئیسه انتقال داده شود.

حکیمیان، مدیرعامل شرکت برج IT نیز در این بازدید با اشاره به پیشرفت سریع تکنولوژی فناوری اطلاعات، گفت: شرکت برج فناوری اطلاعات به عنوان مرکز تجمیع ظرفیت ها در حوزه فناوری اطلاعات تاسیس شد.

وی ایجاد دیتاسنتر، پژوهش، مشاوره، تولید و فروش را نیز از دیگر فعالیت های این شرکت برشمرد و گفت: تاسیس دانشگاه مجازی IT، تسهیل در امر صادرات و انتقال تکنولوژی نیز از برنامه ها و اهداف آینده شرکت است.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز با بیان اینکه هدف از این بازدیدها، آشنایی با مشکلات شرکت ها و موسسات مستقر در پارک است، گفت: دغدغه اصلی هیات رئیسه پارک برطرف کردن مشکلات شرکت ها است که بازدیدهای هفتگی در همین راستا انجام می گیرد.

وی با تاکید بر ارتباط مدیران عامل شرکت ها با نمایندگان، گفت: جلسات نمایندگان با هیات رئیسه پارک برگزار شده و در واقع آن ها انعکاس دهنده مشکلات شرکت ها هستند.

فقیه خراسانی با اشاره به برگزاری انتخابات نمایندگان، تاکید کرد: اگر تمام شرکت های مستقر در پارک در انتخابات نمایندگان شرکت کرده و نمایندگان با آرای بالا انتخاب شوند مسلما پشتوانه و انگیزه بیشتری برای انجام فعالیت دارند.