در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان یزد، پنل تخصصی بحران آب، چالشی جهانی، ملی و استانی، چهارشنبه28 آذر 97، با حضور علی اکبر قیومی، مدیر مرکز توسعه فناوری آب پارک علم و فناوری یزد، علی اصغر سمسار یزدی، مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور تمدن کاریزی، مستقر در پارک علم و فناوری یزد و جمعی دیگر از کارشناسان، در هفت بخش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در بخش اول این پنل علی اصغر سمسار یزدی، مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور تمدن کاریزی با بیان اینکه تغییر اقلیم یکی از مسائل مهم در زمینه بحران آب است، گفت: ده شاخص از جمله دمای سطح زمین، دمای سطح اقیانوس ها، کاهش یخ های قطبی، ذوب شدن یخچال های طبیعی، ارتفاع آب دریاها و …. در جوامع بین المللی به عنوان پیامدهای تغییر آب و هوا و تغییر اقلیم مطرح است.
در بخش آخر پنل نیز علی اکبر قیومی، مدیر مرکز توسعه فناوری آب پارک علم و فناوری یزد، در زمینه آگاهی اجتماعی و فرهنگ مصرف آب، مطالبی را بیان کرد.
وی با اشاره به وجود معضل کم آبی در یزد، اظهار داشت: متاسفانه فشار در این مساله بیشتر روی مصرف کننده ها و نحوه مصرف است در حالی که پیشران معضل در بخش آب سیاست گذاری در این مبحث است.
قیومی با انتقاد از کاهش فعالیت های اجتماعی در حوزه آب، تصریح کرد: ما باید در حوزه مدیریت سیاسی تصمیمات سختی بگیریم. در حال حاضر فعالیت های اجتماعی در این حوزه کاهش یافته و این اصلا مناسب نیست.
گفتنی است، پنل تخصصی بحران آب، چالش جهانی، ملی و استانی در هفت بخش ضرورت پرداختن به موضوع تغییر اقلیم، تغییر جهانی و منطقه ای اقلیم، تغییر ملی و استانی اقلیم، اهمیت سازگاری در پاسخ به تغییر اقلیم، شیوه های جدید باروری ابرها، مصرف آب در بخش کشاورزی استان یزد و آگاهی اجتماعی و فرهنگ مصرف آب با حضور کارشناسان این حوزه برگزار شد.
لازم به ذکر است، سلسله پنل های تخصصی، همزمان با برگزاری نمایشگاه فن بازار یزد، 27 و 28 آذر، در محل کارخانه جنوب برگزار شد.

فایل‌ها

توضیحات نسخه دریافت

لزوم افزایش فعالیت های اجتماعی در زمینه کم آبی

دریافت