قرارداد مشارکت در بهره‌برداری از معدن هونتیت (Huntite) یا گل سفید کریم آباد زاهدان، میان نورالله ریگی، معدن دار و مجتبی مرآت، رئیس هیئت مدیره شرکت فناور پارک یزد ( عمید فناوران آب و معدن یزد)، روز پنجشنبه ۱۷ بهمن ۹۸ در دفتر رئیس پارک علم و فناوری یزد منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این قرارداد که با حضور محمد مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد، شهرام شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک، عباس باقی، مدیر پردیس زیست فناوری و سیستم های پیشرفته صنعتی، محمد سپهر، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و طرفین قرارداد به امضا رسید، نتیجه همکاری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و سازمان صنعت، معدن و تجارت آن استان بوده و به صورت سرمایه گذاری فناورانه انجام می شود.
مجتبی مرآت، رییس هیئت مدیره شرکت فناور، هدف از این قرارداد و سرمایه گذاری آن را فناوری در برنامه ریزی، تولید و تجهیز ماشین آلات در اکتشاف و استخراج ماده معدنی هونتیت (کربنات مضاف کلسیم و منیزیم) عنوان نمود. لذا این قرارداد مشارکت در تکمیل زنجیره تولید شرکت فناور پارک یزد در فرآوری فیزیکی و زیست محیطی این ماده معدنی با چهار گرید مصرف صنعتی منعقد شد. ساخت و مونتاژ برخی از ماشین الات معدنی استخراجی این قرارداد توسط یکی از شرکت های فناور پارک یزد با حمایت اعتباری صندوق پژوهش و فناوری یزد در حال اجرا می باشد.
وی افزود: ارزش این مشارکت در مرحله اول یک میلیارد تومان بوده و در مرحله دوم تا سقف سه میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

  • ۱۹ بهمن, ۱۳۹۸