معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در نوزدهمین بازدید خود از موسسات فناور پارک:

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در نوزدهمین بازدید خود از موسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، 11 اردیبهشت 95 در دفتر شرکت پیشگامان برق میثاق کویر حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، هادی اسلامی ، مدیرعامل شرکت پیشگامان برق میثاق کویر در این بازدید با بیان اینکه هدف این شرکت در ابتدای تاسیس، اتصال تجهیزات به شبکه بوده است، گفت: شرکت میثاق کویر ابتدا با این ایده وارد پارک علم و فناوری شد اما بعد از مدتی فعالیت های دیگری مانند طراحی دوربین های تحت شبکه، سیستم های حضور و غیاب و تردد و .. را نیز در دستور کار خود قرار داد.

وی سال 94 را از نظر اقتصادی سالی سخت توصیف کرد و اظهار داشت: در سال 94 صرفا پشتیبانی پروژه های گذشته را انجام داده و سعی کردیم مشتری های قبلی خود را حفظ کنیم.

اسلامی مسئله مالیات را مهم ترین مشکل شرکت های مستقر در پارک دانست و افزود: مشکل دیگر شرکت های پارک ، بروکراسی اداری برای ورود اجناس به داخل پارک و خروج آن ها است به طوری که این کار در بعد ازبعد از اتمام ساعت اداری تقریبا غیرممکن است.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز با بیان اینکه تاکنون اقدامات فراوانی از سوی پارک برای حل مشکل مالیات شرکت های مستقر انجام گرفته است، گفت: شرکت ها باید برای آگاهی از این اقدامات و نتایج آن، با نمایندگان خود و نماینده پارک در امور مالیاتی در ارتباط باشند.

وی یکی از اهداف هیات رئیسه فعلی را کیفی سازی شرکت های مستقر در پارک عنوان کرد و گفت: هیات رئیسه جدید پارک اعتقاد دارد که باید شرکت هایی با عملکرد کیفی بالا در پارک حضور داشته باشند و شرکت ها نیز باید این مسئله را مدنظر داشته باشند.

فقیه خراسانی راه اندازی فن بازار منطقه ای استان یزد را اتفاقی مبارک و مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: فن بازار منطقه ای استان یزد که در سال گذشته راه اندازی شد فرصت مناسبی برای اتصال شرکت ها به شبکه بزرگ عرضه و تقاضای کشور است.

وی افزود: فن بازار منطقه ای می تواند تحول عظیمی در بازار یابی و عقد قراردادهای شرکت های مستقر در پارک ایجاد کند.

گفتنی است، در این بازدید محمدرضا حسینی، مدیر واحد خدمات فناوری و بازار و مسعود نیک سیرت، کارشناس واحد بازاریابی، فقیه خراسانی را همراهی کردند.