محمد مهدی لطفی رییس پارک علم و فناوری یزد در حاشیه اختتامیه رویداد سرمایه گذاری استارت آپی سکوی پرتاب یزد در گفت و گو با روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان یزد گفت: در سال جاری به علت شیوع بیماری کرونا در جهان کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان ها لطمه خوردند و رویداد سکوی پرتاب یزد توانست شور و شوق جدید در این اکوسیستم نوآوری ایجاد کند.
لطفی با بیان اینکه سال ها است در کشور اقتصاد دانش بنیان به عنوان ضرورت مطرح است، گفت: ظرفیت های ما در استان یزد نشان دهنده همین موضوع است و شور و شوقی که در رویداد سکوی پرتاب یزد در مرکز علم و فناوری اقبال مشاهده شد کمتر در مجموعه های اقتصادی دیگر دیده می شود.
رییس پارک علم و فناوری یزد، هیچ ایده ای در کشور به خاطر نبود سرمایه نباید مغفول بماند را پیام دیگر این رویداد دانست.
وی بیان کرد: علاوه بر داوری ها یک یادگیری برای تیم ها در این فرایند رخ داد و در نهایت 37 تیم، موفق به جذب سرمایه شدند که یزد به نسبت سرانه جمعیتی رتبه اول جذب سرمایه در کشور را به خود اختصاص داد.
لطفی تصریح کرد: تعداد زیادی از تیم ها که به هر دلیل موفق نشدند به مرحله داوری برسند و یا جذب سرمایه داشته باشند در این فرایند آموزش دیدند و انگیزه پیدا کردند و در پارک علم و فناوری یزد برای آنها برنامه داریم؛ هیچکدام از آنها رها نخواهند شد و برای رفع مشکلاتشان عارضه یابی و حمایت خواهیم کرد تا در یک رویداد سرمایه گذاری جدید بتوانند موفق ظاهر شوند.