شرکت پیمان پردازش نیام در سال 1388 با نام شرکت تعاونی تدبیر ارتباطات کویر فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید نرم افزارهای تحت وب و تحت ویندوز آغاز نموده و از سال1394 با تغییر نام به شرکت پیمان پردازش نیام فعالیت خود را با بهره گیری از استانداردها و تکنولوژی های جدید تولید نرم افزار و با پشتوانه تیم تجزیه و تحلیل و تیم فنی مجرب ادامه داده است. با سید حسین عابدیه مدیرعامل این شرکت به گفتگو نشستیم که حاصل آن را با هم می خوانیم:
شرکت در چه سالی ثبت شد و در چه سالی در پارک علم و فناوری یزد مستقر شدید؟
شرکت پیمان پردازش نیام در تاریخ 24 شهریور 94 در یزد ثبت و از تاریخ 10 اسفند 95 در پارک علم و فناوری یزد مستقر شده است.
هدف شما از تاسیس شرکت چه بود؟
شرکت پیمان پردازش نیام در زمینه طراحی، تولید و پیاده سازی نرم افزارهای مدیریت پروژه و در رسته مدیریت پروژه های عمرانی فعالیت داشته و بیشترین فعالیت این شرکت مربوط به مدیریت پروژه های عمرانی برای کارفرمایانی نظیر سازمان آب و فاضلاب، شهرداری ها، اداره راه و شهرسازی، سازمان همیاری شهرداری و تمامی سازمان هایی است که در زمینه عمران فعالیت می کنند.
هدف از ایجاد سامانه مدیریت پروژه پوشا، مدیریت دقیق پیمان ها از سطوح اولیه تامین اعتبار بر مبنای بودجه مصوب سازمان تا گزارش های پیشرفت فیزیکی پروژه و تعیین انحراف از زمانبندی اولیه می باشد.
در این سامانه ارتباط میان معاونت های مختلف نظیر برنامه و بودجه، رسیدگی پیمان، فنی و عمران از یک سو و از سوی دیگر ارتباط با ناظرین ، مشاورین و پیمانکاران جهت اخذ گزارش های پیشرفت ریالی و فیزیکی برقرارشده است.
محصولات و خدمات شرکت شما چیست؟
تولید سامانه های مدیریت پروژه پوشا، سامانه مدیریت بودجه، سامانه برداشت اطلاعات مکانی پوشا و سامانه ممیزی آفلاین و آنلاین از جمله خدمات و محصولات شرکت است.
دستاوردهای شرکت از زمان تاسیس تا به حال چه بوده است؟
پیاده سازی نرم افزارهای ذکر شده برای کارفرمایان دولتی نظیر شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان، شرکت آب و فاضلاب یزد،کاشان، گلستان، شهرداری های یزد،کاشان، رفسنجان و شیراز، سازمان همیاری شهرداری های یزد و راه و شهرسازی استان یزد، تالیف کتاب جامع تدبیر و چاپ آن در تیراژ 5000 نسخه با موضوع آموزش مباحث متره، برآورد، آنالیز، زمان بندی، تهیه صورت وضعیت و محاسبات تعدیل پروژه های عمرانی، کسب مدال نقره جهانی در مسابقات اختراعات ژنو در سال 2007، عضویت در بنیاد نخبگان استان یزد براساس اختراع دستگاه عیارسنج دیجیتال طلا از سال 1388، طراحی سامانه کانون سراسری پیمانکاران ایران و 31 انجمن استانی شرکت های ساختمانی، راهسازی و تاسیساتی از سال 1392، برگزاری دوره های آموزشی مباحث متره، برآورد، آنالیز، زمانبندی و صورت وضعیت نویسی زیر نظر دفتر آموزش و پژوهش استانداری یزد و انجمن شرکت های ساختمانی، راه سازی و تاسیساتی استان یزد از جمله دستاوردهای شرکت از زمان تاسیس تاکنون است.
چه چیزی شرکت شما و خدماتش را متمایز می کند؟
استفاده از نیروی بومی جهت طراحی، تولید، پیاده سازی و فروش سامانه های دانش بنیان، سامانه های مدیریت پروژه پوشا و مدیریت اطلاعات جغرافیایی، نبود نمونه مشابه داخلی، گستردگی ماژول های تولید شده و پوشش نیازهای کارفرمایان در واحدهای مختلف باعث شده است خدمات شرکت ما نسبت به شرکت های مشابه متمایز باشد.
مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه با شرکت شما آشنا می شوند؟
کارفرمایان دولتی از طریق دموی حضوری جذب می شوند. همچنین
کارهای انجام شده در گذشته و اعتماد به سابقه کاری شرکت سهم بسیار بالایی در فروش دارد.

همکاری شرکت شما بیشتر با چه صنایعی است؟
شرکت پیمان پردازش نیام بیشتر در صنعت عمران فعالیت دارد.
آینده و چشم انداز شرکت خود را چگونه ارزیابی می کنید؟
افق کلی شرکت قرارگرفتن در صدر بهترین مجموعه هایی است که در زمینه مدیریت پروژه های عمرانی فعالیت می کنند از این رو هیئت مدیره شرکت پیمان پردازش نیام، چشم انداز بلند مدت 15 ساله ای را از سال 1395 طراحی و آغاز نموده و سعی دارد تا در سال 1410 به این مهم دست یابد.