شرکت ویستا الکترونیک در سال 1383 به ثبت رسیده و کار خود را با طراحی و تحقیقات در زمینه سیستم های الکترونیکی و مخابراتی آغاز کرده است. در سال 1387 به عنوان اولین شرکت دانش بنیان در زمینه ساخت آبنما در پارک علم و فناوری یزد مستقر شده و مفتخر است تا امروز پیشرو در تولید پیشرفته ترین آبنماهای جهان باشد. متن زیر حاصل گفتگو با علی برزگری، مدیرعامل این شرکت است که با هم می خوانیم:

لطفا شرکت خود را بیشتر معرفی کنید
شرکت ویستا الکترونیک با به‌کارگیری نیروهای متخصص و مجرب و با استفاده از دانش روز دنیا محصولاتی کم نظیر، نوآورانه و با کیفیت را در سطح ملی و جهانی ارائه می کند. این شرکت طی سال‌های اخیر با سرمایه گذاری قابل توجه در ساخت آبنمای دیجیتال سه بعدی و کریستال و با استفاده از نیروی انسانی توانمند، توانسته بیش از 90 درصد دانش و تکنولوژی این نوع از آبنماها را کاملاَ بومی سازی نموده و در بخش هایی از پیشتازان این صنعت در جهان باشد.

شرکت شما چه محصولاتی دارد؟
شرکت ویستا الکترونیک انواع آبنماها را به سفارش مشتریان اجرا می‌کند که از جمله آن می توان به آبنمای دیجیتال، پرده نمایشی مهیج از آب اشاره کرد که ریزش های کنترل شده آب، طرح ها و انیمیشن های متعددی را شکل می دهد.
آبنمای سه بعدی در حقیقت شکل سه بعدی آبنمای دیجیتال می باشد با این قابلیت که ریزش‌ها فقط به‌صورت خطی نیست و می تواند به صورت دایره یا منحنی با زوایای خاص تولید شود. آبنمای کریستال نیز خط سیری از آب است که با برش ورقه ای آب، آن را به صورت میله های کریستالی شکل می دهد.
آبنمای دیواری دکوراتیو محصولی از شرکت است که در آن آب به همراه سیر پیوسته نور بر روی سنگ آنتیک به آرامی پایین می آید و می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای آکواریوم ها و همچنین تابلوهای نصب شده بر روی دیوار منازل و ادارات باشد.

شرکت ویستا الکترونیک تاکنون چه افتخاراتی کسب کرده است؟
شرکت ویستا الکترونیک که در سال 1388 به عنوان نوآور برتر پارک علم و فناوری یزد انتخاب شد، توانست در سال 1389 برگزیده هفته صنعت و معدن از سوی خانه صنعت، معدن و تجارت یزد شود و در سال 1393 گواهی دانش بنیان را از معاونت علمی ریاست جمهوری دریافت کند. همچنین ساخت و اجرای بزرگترین آبنمای سه بعدی خاورمیانه در شهر پردیس تهران در سال 92، چهار مورد ثبت اختراع از اداره کل مالکیت صنعتی و اختراع برتر استان در سال 1387 از دیگر افتخارات این شرکت است
علاوه بر این ویستا الکترونیک افتخار داشته است در موارد متعددی در نمایشگاه های ایرانی و خارجی عنوان برگزیده و یا پربازدیدکننده ترین غرفه را کسب کند.

مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه شما را پیدا می کنند؟
شهرداری ها، هتل ها، بانک ها، مجتمع های تفریحی، اداری و گردشگری و هر مرکزی که نیاز به تبلیغات محیطی داشته باشد می تواند مشتری شرکت ویستا الکترونیک باشد و معمولا از طریق مشتریان قبلی، نمایشگاه ها، سایت و اینستاگرام، ما را پیدا می کنند.

مشکلات شرکت شما چیست؟
کمبود نقدینگی جهت انجام چند پروژه همزمان و وجود محصولات مشابه با کیفیت پایین که قدرت چانه زنی شرکت را تحت تأثیر قرار می دهند، از مشکلات پیش روی ما است. اگرچه ما با طراحی و ساخت محصولات با تکنولوژی بالا و اضافه نمودن آنها به سبد محصولات شرکت و صادر کردن آن ها به کشورهای همسایه در صدد رفع موانع پیش روی خود هستیم.

پارک علم و فناوری یزد چه خدماتی برای شما انجام داده است؟
در یک جمله می توان گفت شرکت ویستاالکترونیک بدون کمک های مادی و معنوی پارک علم و فناوری یزد هرگز به جلو نمی‌رفت و با شکست های متعددی روبرو می شد.