مسعود نظری گفت: پیرو برگزاری اولین رویداد فناوری ایران در گرجستان و انعقاد 40 تفاهم نامه همکاری مابین شرکت های ایرانی و گرجی، سه قرارداد مابین شرکت های فناور ایرانی و شرکت های گرجی در آینده ای نزدیک عملیاتی می شوند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مسعود نظری اظهار داشت: این سه قرارداد مربوط به شرکت های خزر الکتریک، ابزار توس و صفه هنر ایرانیان و به ارزش تقریبی 30 میلیارد ریال است.
وی افزود: با توجه به درخواست ها و جلسات رودرروی برگزار شده مابین شرکت های ایرانی و گرجی در گرجستان، پیش بینی می شود علاوه بر این سه قرارداد، قراردادهای دیگری نیز تا یک ماه آینده منعقد شود.
وی ادامه داد: در مدت زمان برگزاری رویداد فناوری ایران در گرجستان، شرکت های ایرانی با حضور در مرکز فروش مصالح ساختمان تفلیس و مراکز تجاری دیگر، با بازار گرجستان آشنا شدند و شرایط تجارت در گرجستان و شرایط بازرگانان و کارآفرینان ایرانی فعال در این کشور را مورد بررسی قرار دادند.
نظری افزود: همچنین سمینار آموزشی چهار ساعته ای برای شرکت های ایرانی با موضوعات قوانین مالی و بانکی، قوانین بیمه ای و مالیاتی و مباحث حقوقی مرتبط با کسب و کار در گرجستان توسط کارشناسان خبره گرجی برگزار شد.
وی در پایان اظهار داشت: بازدید از مرکز تجارت ایرانیان در گرجستان، بازدید از تکنوپارک گرجستان و بازدید از دفتر مبادلات فناوری ایران و گرجستان به منظور شناسایی نیازهای فناورانه کشور گرجستان و تشریح خدمات و محصولات مورد نیاز بازار، از دیگر برنامه های صورت گرفته در این رویداد به منظور همکاری های تجاری بیشتر شرکت های ایرانی و گرجی بود.