مدیر عامل شرکت گوهر یکتای کویر:

شرکت گوهر یکتای کویر فعالیت خود را از سال 90 در زمینه ی طراحی ماشین آلات راهسازی و کشاورزی سبک، شروع و با تکمیل اولین محصول خود در سال 92 رسما به ثبت رسیده و در حال حاضر یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد است. متن زیر حاصل گفتگو با مجید محسنی، مدیرعامل این شرکت است که با هم می خوانیم:

– لطفا ابتدا مختصری از شرکت و شروع فعالیت آن بگویید. ( سال تاسیس، زمینه فعالیت و……..)

شرکت گوهر یکتای کویر با تکمیل اولین محصول خود در سال 92 رسما به ثبت رسید. زمینه کاری این شرکت طراحی و تولید ماشین آلات راهسازی و کشاورزی چند کاره با تناژ پایین و قابل استفاده در محیط های کوچک و مکان هایی با محدودیت فضا است.

– هدف از تاسیس این شرکت چه بوده است؟

این شرکت با هدف تامین نیاز بازار مصرف ماشین آلات سبک راهسازی و کشاورزی، اقدام به طراحی بومی محصول Guick ML-9 به عنوان اولین محصول خود، با در نظر گرفتن امکانات فنی و صنعتی کشور نمود تا علاوه بر تامین نیاز بازار مصرف، از یک سو امکان ایجاد اشتغال برای متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروهای انسانی را فراهم کرده باشد و از طرف دیگر وابستگی به واردات اینگونه محصولات را کاهش دهد .

– از عملکرد شرکت در سال گذشته بگویید و اینکه در سال جدید تاکنون با چند درصد پیشرفت روبرو بوده اید؟

مهمترین اقدام شرکت گوهر یکتای کویر در سال گذشته، طراحی و ساخت محصول جدید، به منظور ارتقا محصول Guick از مدل ML-9 به مدل ML-20 بوده که مطابق برنامه عملیاتی با 100 درصد پیشرفت در سال جاری همراه شده است.

– مختصری از دستاوردها و افتخاراتتان تاکنون بگویید.

همانطور که اشاره شد دستاورد اصلی شرکت در سال گذشته ارتقای محصول Guick از مدل ML-9 به مدل ML-20 بوده است.

– در حال حاضر مشغول فعالیت روی کدام ایده ها هستید؟

در حال حاضر با اتمام پروژه جدید، در مرحله بازاریابی این محصول هستیم و از پروژه های آینده شرکت می توان به دستگاه های کنترل از راه دور با قابلیت حمل مواد در کانال ها و معابر محدود و ناایمن معادن اشاره کرد.

– از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر بر سر راه شرکت قرار دارد، بگویید.

مهم ترین مشکل شرکت، مسائل مالی و عدم مشاوره های واقعی در زمینه بازاریابی است. به عبارت دیگر مشاوره های واقعی یعنی ارائه مشاوره با در نظر گرفتن شرایط مالی شرکت های نیازمند که اغلب نوپا بوده و از نظر اقتصادی امکان پیاده کردن ایده های عجیب بعضی از آن ها را ندارند که متاسفانه این نوع مشاوره در بازاریابی وجود ندارد که باعث ایجاد مشکلات بزرگی برای شرکت ها شده است.

– در پایان اگر درخواستی از مسئولین پارک و استان دارید بفرمایید.

درخواست ما از مسئولین پارک و استان بیشتر ارائه کمک های مالی و مشاوره ای به شرکت های نوپا است که امیدواریم با این کار مشکلات آن ها مرتفع شود.

  • ۱۰ مرداد, ۱۳۹۵