در آیین افتتاحیه نخستین جشنواره صنایع برتر استان یزد، از طرح کفشک بال میل(bearing slide shoe) شرکت صافات انرژی، یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد، با حضور جمعی از مسئولین رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، رضا جواد پور، مدیر عامل شرکت صافات انرژی یزد با بیان اینکه این طرح یکی از محصولات دانش بنیان شرکت است، گفت: حساسیت این قطعه زمانی مشخص می شود که بدانیم 4 عدد از این قطعات، تکیه گاه چرخش آسیاب 3000 تنی معدن هستند.
وی با اشاره به مزایای طرح کفشک بال میل(bearing slide shoe) ، گفت: قیمت تمام شده این قطعه برای مشتری کمتر از نصف مشابه خارجی آن است که این امر از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و موجب ایجاد اشتغال نیروی مولد می شود.
جوادپور افزود: مدت ضمانت قطعات خارجی یکسال می باشد، این در حالی است که شرکت صافات انرژی یزد قطعات را 18 ماه ضمانت کرده و در صورت بروز هرگونه مشکل در این مدت بلافاصله قطعه معیوب با قطعه دیگر تعویض می گردد.
گفتنی است، نخستین جشنواره صنایع برتر استان یزد از 22 تا 25 تیر ماه سال جاری در محل کارخانه جنوب واقع در خیابان کاشانی روبروی پارک هفتم تیر در حال برگزاری است.