نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را برای مساعدت در رفع موانع اجرای طرح جامع پارک علم و فناوری یزد اعلام کرد.
جوکار که در نشست مشترک با مسئولان پارک علم و فناوری استان سخن می گفت، طرح جامع پارک علم و فناوری را مایه امیدواری بسیاری از شرکت‌های دانش بنیان و علاقه‌مندان به فناوری و نوآوری توصیف کرد و آن را زمینه ای مثبت برای تحولی بزرگ در اقتصاد دانش بنیان استان خواند.
وی در پاسخ به درخواست رفع موانع دسترسی مناسب به اراضی طرح جامع، واگذاری قطعی زمین و رفع برخی معارضات دیگر، ابراز امیدواری کرد: مسئولان استان و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی همگام با مسئولان پارک علم و فناوری، موانع موجود را کنار زده و قطعیت مالکیت زمین و احداث دسترسی لازم بین دو سوی جاده کنارگذر در محدوده طرح جامع را به سرانجام برسانند و به موازات آن، دستگاه های خدمات رسان، زیرساخت های لازم را برای رونق طرح جامع ایجاد کنند.
جوکار افزود: به دنبال سفر اخیر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به استان یزد و چهار مصوبه ارزشمندی که با درخواست پارک و علم و فناوری در این زمینه تدوین شده، بلافاصله پس از ابلاغ مصوبات به استان، موارد با جدیت پیگیری و جوانان مشتاق و جامعه ذینفعان پارک، از برکات آن بهره مند خواهند شد.
در این دیدار لطفی، رئیس پارک علم و فناوری با ابراز تاسف از معطل ماندن پرونده طرح جامع در سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ما نیازمند دستور صریح وزارتخانه به سازمان ملی زمین و مسکن و راه و شهرسازی یزد هستیم تا امور اجرایی طرح جامع با سرعت بیشتری دنبال شود که در این زمینه از سوی نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی قول مساعدت داده شد.
لطفی همچنین با تشریح اهمیت مشارکت مالی سرمایه گذاران یزدی در تحقق هرچه سریعتر برنامه های عمرانی طرح جامع پارک علم و فناوری یزد، اظهارداشت: برخی از مردم استان یزد از سرمایه های خوبی برخوردار هستند که نزد بانک‌ها سپرده شده و یا به خارج از استان منتقل می‌شود؛ در حالیکه می‌توان با سوق دادن این سرمایه ها به پروژه‌های پارک علم و فناوری و اجرای طرح جامع، تحول جدی در تامین منابع مالی و بهره گیری از ظرفیت نخبگان ایجاد کرد. در در این ارتباط آقای جوکار قول مساعد داد تا با رایزنی‌های لازم و شیوه های مناسب این سرمایه ها به سوی اجرای موفق طرح جامع پارک علم و فناوری جلب وسوق داده شود.
در این دیدار شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد اظهارداشت: مستندات توانمندی علمی و فنی پارک علم و فناوری یزد ‌و دیگر بخش‌ها و نهادهای علمی و صنعتی موجود در استان، مورد توجه مپنا قرار گرفته و راه اندازی شرکت مپنا در دستورکار مدیریت پارک علم و ‌فناوری است که هدف نهایی آن بهره مندی از کلیه پتانسیلها از طریق جلب نیروهای سیاسی و اقتصادی استان می باشد.
نگهداشت نیروی های نخبه علمی و جذب مهارت های علمی، صنعتی و اقتصادی و بالا بردن توان فنی استان و قرارگرفتن در لبه تولید دانش و فناوری در استان نیز از برنامه‌های اصلی این دفتر در استان خواهد بود.