معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در دومین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری در سال 97، سه شنبه 18 اردیبهشت با حضور در شرکت های توسعه الکترونیک فرخ مهر و پویان سیستم یزد، از نزدیک در جریان فعالیت های آن ها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، اصلانی،یکی از اعضای هیات مدیره شرکت توسعه الکترونیک فرخ مهر با بیان اینکه این شرکت از سال 92 فعالیت خود را با دو نفر نیرو در پارک علم و فناوری یزد آغاز کرده است، گفت: در حال حاضر 15 نفر در این شرکت مشغول فعالیت هستند.
وی افزود: شرکت ما محصول محور است و بنا به درخواست مشتریان، نرم افزارهایی برای ادارات و نهادهای مختلف از جمله کارگزاری بیمه، نوبت دهی پزشکان، فروشگاه الکترونیک، شرکت های باربری و شرکت های حسابداری طراحی کرده ایم.
اصلانی حمایت های پارک علم و فناوری یزد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مجوز فناوری پارک رزومه خوبی برای شرکت های مستقر است و ما خواستار حمایت های قوی تر پارک در بحث قراردادهای خود هستیم.
علی رحیقی، مدیر عامل شرکت پویان سیستم یزد نیز با بیان اینکه این شرکت از سال 82 فعالیت خود را در زمینه تولید و توسعه نرم افزار آغاز کرده است، اظهار داشت: اتوماسیون اداری، نرم افزار نوبت دهی مراکز خدمات درمانی، نرم افزارهای موبایلی و …..از جمله محصولات شرکت است.
وی با انتقاد از بروکراسی اداری در ایران، گفت: مساله بیمه بیکاری و مالیات از جمله مشکلات پیش روی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد است.
احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه هدف از این بازدیدها جویا شدن احوال شرکت ها و داشتن ارتباط دوطرفه است، گفت: سعی می کنیم مشکلات مطرح شده در جلسات را از مجاری قانونی آن حل کنیم.