از طرح نصب سنسور گاز بر روی کوادکوپتر به منظور سنجش کیفیت هوا، روز چهارشنبه 4 بهمن ماه توسط میلاد یاری و مریم السادات عبادی فر در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد دفاع شد.
این طرح به منظور سنجش کیفیت هوا در مناطق غیرقابل دسترس و سخت برای حضور نیروی انسانی ارائه شده است.
همچنین در ادامه، طرح ساخت مکانیزم تبدیل انرژی امواج به برق توسط عطیه تجملیان و آیسان یاحید دانشجویان رشته مکانیک دانشگاه یزد ارائه شد که مورد بررسی کارشناسان قرار گرفت.
طرح سیستم مسیر بسته با داده برداری از سیکل گیت از دیگر طرح های ارائه شده در جلسه بود که احسان امیرپور دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه یزد آن را ارائه داد.
گفتنی است مرکز نوآوری با توجه به رسالت خود در حمایت از طرح های نوآورانه، طرح های ارائه شده توسط صاحبان ایده را در مرحله اول در شورای پذیرش مطرح و پس از تصویب، تسهیلات و حمایت هایی در اختیار آن ها قرار می دهند. در مرحله بعد صاحبان ایده پس از اجرایی کردن طرح، گزارشی از روند کار خود به این مرکز ارائه می کنند و با حمایتهای مشاوران مرکز طرح های خود را به صورت نمونه اولیه به اتمام می رسانند. شایان ذکر است در صورت اتمام موفق طرح ها پارک مشاوره و حمایت های لازم برای ثبت اختراع را نیز در اختیار مجریان طرح قرار می دهد.