از طرح سنتز نانوکامپوزیت هیبریدی نیمه هادی با خاصیت مغناطیسی و فتوکاتالیستی بالا، روز شنبه 19 فروردین در مرکز نوآوری زیست فناوری وابسته به پارک علم و فناوری یزد دفاع شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، طرح سنتز نانوکامپوزیت هیبریدی به معرفی فتوکاتالیست خورشیدی بدون نیاز به دستگاه جهت فعالسازی نانوکاتالیست ها می پردازد و برای اولین بار به صورت چهار جزیی ساخته شده است.

هزینه کمتر نسبت به طرح های مشابه و ساخت محصولات اصلی و جانبی پرکاربرد از دیگر مزیت های این طرح است که توسط سولماز قنبر نژاد ارائه شده است.

گفتنی است مرکز نوآوری با توجه بlه رسالت خود در حمایت از طرح های نوآورانه، طرح های ارائه شده توسط صاحبان ایده را در مرحله اول در شورای پذیرش مطرح و پس از تصویب، تسهیلات و حمایت هایی در اختیار آن ها قرار می دهند.

در مرحله بعد صاحبان ایده پس از اجرایی کردن طرح، گزارشی  از روند کار خود به این مرکز ارائه می کنند و با حمایت های مشاوران  طرح های خود را به صورت نمونه اولیه به اتمام می رسانند.

شایان ذکر است در صورت اتمام موفق طرح ها، پارک مشاوره و حمایت های لازم برای ثبت اختراع را نیز در اختیار مجریان طرح قرار می دهد.

  • ۲۱ فروردین, ۱۳۹۶