گروه نرم‌افزاری نویان، یکی از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد است که در زمینه نرم افزار و به طور ویژه حوزه سلامت فعالیت می کند. با جلیل رفیعی فرد، یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت در زمینه فعالیت های شرکت به گفتگو نشستیم که متن آن را با هم می خوانیم:

لطفا توضیحاتی در مورد تاسیس شرکت و فعالیت های آن بفرمایید
زمینه‌ی فعالیت شرکت، نرم افزار و به طور ویژه حوزه‌ی سلامت با رویکرد پرونده الکترونیک، با محوریت درمانگاه‌ها و کلینیک، مراکز پاراکلینیک و مطب‌ها است. در این زمینه هر چیزی به جز اچ آی اس را پوشش می‌دهیم و این تصمیم را عامدانه گرفته‌ایم تا در زمینه‌های دیگر کار خود را بی‌رقیب ارائه دهیم.
شرکت با همین محور در حوزه‌ی خدمات درمانی هم وارد کار شده‌ است و در این زمینه با بخش‌های دولتی از جمله وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها همکاری گسترده‌ای داشته و در دیگر استان‌ها هم به همکاری و فعالیت پرداخته است.

نقطه قوت شرکت چیست؟
شرکت نویان در سطح یک و دوی بهداشت و درمان یعنی «بهداشت و سلامت جامعه» و «حوزه‌ی تخصصی و فوق تخصصی» با تجربه‌ی زیاد، به ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ی کلینیکی و پذیرش پرداخته است و این تجربه، دیتای بالایی از متقاضیان بخش سلامت را در اختیار گروه نرم‌افزاری نویان قرار داده است که تبدیل به نقطه‌ی قوت این شرکت شده است.

به غیر از حوزه سلامت در چه زمینه های دیگری فعالیت می کنید؟
یکی دیگر از زمینه‌های فعالیت شرکت، حوزه گردشگری است. تلاش ما برای ارائه‌ی خدمات در سه بخش «گردشگری تفریحی» «گردشگری مذهبی» و «گردشگری سلامت» بوده است و دیتای بالای متقاضیان بخش سلامت، به ما در پیشبرد اهدافمان در حوزه‌ی گردشگری کمک خواهد کرد.

حمایت های پارک علم و فناوری یزد را چگونه ارزیابی می کنید؟
زحمات مسئولین پارک علم و فناوری یزد در زمینه های مختلف و به خصوص در موضوع ارزیابی‌ شرکت ها قابل تقدیر است. از آنها می خواهیم علاوه بر ارزیابی، بحث مشاوره نیز توسط پارک به شرکت‌ها ارائه شود تا علاوه بر کشف نقاط قوت و ضعف شرکت‌های مستقر، در بهبود مستمر نقاط منفی و ارائه راهکارهای عملی به آنها کمک کند.
همچنین انتظار می‌رود با پیگیری مسئولین مشکلات شرکت در برخورداری از حمایت‌های قانونی و مخصوصا معافیت‌های مالیاتی مرتفع گردد.