معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیست و پنجمین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر؛

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیست و پنجمین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، 7 مهر95، در شرکت پویش داده نوین حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، حمیدرضا جعفریان، مدیرعامل شرکت پویش داده نوین آغاز فعالیت شرکت را سال 84 عنوان کرد و گفت: تمرکز اصلی فعالیت شرکت بر روی مجازی سازی و محصول اصلی نیزPVM است که در حوزه مجازی سازی سرورها، پارک علم و فناوری یزد یکی از قدیمی ترین مشتریان شرکت بوده و در اکثر سازمان ها و نهادهای استان یزد نیز این محصول نصب شده است.

وی افزود: خوشبختانه در خارج از استان نیز مشتری های خوبی داریم به طوری که دفتری در تهران برای انجام کارهای فروش شرکت راه اندازی کردیم.

جعفریان با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 نفر در این شرکت مشغول فعالیت هستند، گفت: تمرکز اصلی ما بر روی مشتریان محصولاتمان بوده و همواره سعی کردیم ارتباط خود را با آنها به صورت حضوری و مجازی حفظ کنیم.

وی استفاده از نرم افزارهای کرک شده و نبود قانون کپی رایت در ایران را مشکل اصلی شرکت های نرم افزاری مانند پویش داده نوین برشمرد و افزود: متاسفانه ادارات و نهادهای دولتی عادت به پرداخت پول برای نرم افزارهای اورجینال و اصلی ندارند.

مدیرعامل شرکت پویش داده نوین،بازدیدهای هفتگی معاون فناوری پارک از شرکت ها را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این بازدیدها باعث ایجاد فضای ارتباطی بیشتر میان شرکت ها و هیات رئیسه پارک می شود.

جعفریان با اشاره به عدم رضایت خود از فرآیند ارزیابی شرکت ها گفت: متاسفانه ملاک های ارزیابی شرکت ها مناسب نبود و به تبع آن به نظر می رسد خروجی های مناسبی نیز از دل آن بیرون نیامده باشد.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز در این بازدید با اشاره به خروجی بازدیدهای هفتگی از موسسات فناور مستقر در پارک، گفت: تا کنون مسائل زیادی از این طریق احصاء شده که برخی از آنها مرتفع و برخی دیگر در حال پیگیری است.

وی با تاکید بر حفظ برند پارک توسط شرکت های مستقر، گفت: شرکت هایی که در پارک رشد کرده و موفق شده اند باید به شرکت های کوچک کمک کنند تا رشد کرده و برند پارک را حفظ کنند.

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه ارزیابی شرکت ها امری کاملا ضروری و قانونی است، گفت: مدیران عامل شرکت هایی که به فرآیند ارزیابی معترض هستند، انتقادهای خود در این حوزه را به صورت مکتوب ارائه کنند تا در اصلاح آیین نامه ارزیابی اعمال شود.