شرکت طراحی مهندسی بافت گستر کویر یزد در زمینه طراحى هنرى و فنى پارچه فعالیت دارد. با مهدیه خجسته، مدیر عامل این شرکت گفتگویی داشتیم که آن را با هم می خوانیم:

لطفا مختصری از فعالیت های شرکت طراحى مهندسى بافت گستر یزد بفرمایید؟
شکل گیرى شرکت طراحى مهندسى بافت گستر یزد در پارک علم و فناورى یزد در فروردین ١٣٨۶، در دوره ای صورت گرفت که صنعت نساجى استان و حتى کشور در عرصه طراحى پارچه با مشکلات عدیده اى دست به گریبان بود. فعالیت هاى گسترده ی بخش آموزشى همراه با حضور موسسات طراحى از جمله شرکت بافت گستر، بستر مناسبى را براى رشد و توسعه در ایران فراهم آورد؛ با گذشت بیش از 10 سال از تاسیس شرکت، شرکت طراحى مهندسى بافت گستر با تجربه ی روزافزون، کماکان به فعالیت های نوآورانه خود در این راستا در پارک علم و فناورى یزد ادامه می دهد.

هدف شما از تاسیس شرکت چه بود؟
هدف از تاسیس شرکت بافت گستر، ایجاد نوآورى در زمینه طراحى پارچه براى صنعت نساجى در استان یزد و دیگر مناطق ایران بوده است.

محصولات و خدمات شرکت طراحى مهندسى بافت گستر یزد چیست؟
فعالیت اصلی این شرکت طراحى هنرى و فنى طرح هاى جدید با متدهاى روز در سطح جهانى و ارائه ی مشاوره هاى لازم در زمینه طراحى انواع منسوجات و همچنین رفع مشکلات تولیدى واحدهاى نساجى می باشد.
از دیگر خدمات شرکت می توان به برگزارى دوره هاى آموزشى تخصصى ۴٨ ساعته در زمینه طراحى پارچه از دیدگاه های هنرى، فنى و نرم افزارى با حضور اساتید با تجربه، راه اندازى، توسعه و بروزرسانى مراکز طراحى در واحدهاى تولیدى در سطح استان و کشور و همچنین آنالیز فنى و هنرى انواع پارچه ها و منسوجات خانگى اشاره کرد.

دستاوردهای مهم شرکت شما چیست؟
شرکت بافت گستر با 12 سال تجربه در صنعت نساجى و به طور ویژه در حوزه ی طراحى پارچه، توانسته است تکنولوژى هاى روز دنیا را براى طراحان مهیا کرده و انواع نرم افزارهاى تخصصى و پیشرفته را در اختیار کارخانجات قرار دهد.
همچنین این شرکت با آموزش و تربیت طراحان حرفه اى و خلاق توانسته است تا حدودى فرهنگ و نگرش ایجاد طرح هاى جدید و نوآورانه را در بین تولیدکنندگان و طراحان ایرانى ایجاد کرده و با توجه به کپی بودن اکثریت طرح های پیش از این می توان آن را به عنوان یکی از دستاوردهاى مهم شرکت نام برد.

چه چیزی شرکت شما و خدماتش را متمایز می کند؟
وجه تمایز شرکت بافت گستر، تیم طراحى حرفه اى و خلاق و همچنین دارا بودن تکنولوژى هاى روز دنیا براى طراحى پارچه مى باشد.
علاوه بر این، خدمات پس از فروش و رفع اشکالات طرح تا رسیدن به رضایت قطعی تولیدکننده از دیگر تمایزهای این شرکت با رقبای خود است.

مشتریان شما چه کسانی هستند و چگونه با شرکت شما آشنا می شوند؟
مشتریان بافت گستر را تولیدکنندگان پارچه، فروشندگان عمده پارچه و تجار پارچه تشکیل می دهند و آشنایی این مشتریان عموما از طریق بازاریابى مستقیم در محل کارخانجات و تبلیغات فضاى مجازى و وب سایت شرکت صورت می پذیرد.

همکاری شرکت شما بیشتر با چه صنایعی است؟
شرکت بافت گستر با توجه به سابقه و حضور پر رنگ خود در زمینه ی نساجی، توانسته است با شرکت های مختلف در این حوزه همکاری داشته باشد و با توجه به اهمیت ارتباطات در ارتقای فعالیت های تجاری، همکاری و حفظ ارتباطات در حوزه ی نساجی را از اهم فعالیت های خود قرار داده است.

پارک علم و فناوری یزد، خدمات و فضای آن تا چه اندازه به شما کمک کرده است؟
پارک علم و فناورى یزد محیطی مناسب براى گسترش فناورى را به وجود می آورد، لذا حضور شرکت بافت گستر در پارک علم و فناوری یزد موجب ارائه خدمات مطلوب، حرفه اى و فناورانه به تولیدکنندگان صنعت نساجى شده است.