هیدروجیم باشگاه ورزش و بدنسازی در آب است که امروزه در دنیا بسیار طرفدار دارد. در حوزه ورزش به صورت کلی و در بحث ورزش حرفه ای، آمادگی جسمانی و به صورت خاص در حوزه‌های مربوط به چربی سوزی و لاغری در دنیا هیدروجیم حرف اول رو می زند.
شرکت دانش بنیان ارمغان تجارت کویر یزد از تیرماه سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات ورزش در آب – آبدرمانی در پارک علم و فناوری یزد، آغاز نموده و پس از سپری کردن مرحله مطالعات اولیه همچنین تولید نمونه اولیه، موفق به تجاری سازی این محصولات از قبیل تردمیل آبی، استپ آبی، آگوا پل، دوچرخه آبی، مون واکر و …. با برند هیدروجیم و هیدرومد شده است.
حمید ابویی، مدیرعامل این شرکت در گفتگویی با اشاره به تاثیرات موثر ورزش در آب و آب درمانی، گفت:
وقتی که افراد در داخل آب ورزش می کنند آب مکانیسم هایی را انجام می‌دهد که آن را کاملا متفاوت می کند که مهمترین آن برداشته شدن فشار از روی مفاصل و جلوگیری از آسیب دیدگی به خاطر نیروی ارشمیدس آب است.
وی افزود: نکته بعدی در مورد هیدروجیم، بازدهی بالای آن به دلیل مقاومت آب است که موجب می شود در یک بازه زمانی کوتاه چربی سوزی بالایی انجام شود.
ابویی ماساژ ملایم یا میکرو ماساژ را یکی دیگر از مزایای ورزش در آب دانست و اظهار داشت: به خاطر خاصیت شناور بودن در آب، تنوع بیشتر تمرینات رو در داخل آب داریم و به دلیل اینکه در داخل آب افراد نمی‌توانند حرکت دفاعی انجام بدهند، گرفتگی عضلانی در هیدروجیم بسیار پایین بوده و ورزش بسیار مرفه و شاد است .
مدیرعامل شرکت ارمغان تجارت کویر یزد تصریح کرد: فرآیند چربی سوزی در داخل آب بسیار موزون است و این موضوع در بدن شناگر ها کاملا مشهود است. چون آب تمامی بدن را به صورت یکنواخت در گیر نموده و نهایتا بدن فرد در بعد از یک دوره ورزش در آب خوش فرم خواهد بود
ابویی با بیان اینکه تمام محصولات تولیدی شرکت ارمغان تجارت علاوه بر خاصیت ورزشی(هیدروجیم)خاصیت آب درمانی(هیدرومد) هم دارند، گفت: برای مثال بارفیکس آبی برای درمان مشکلات ستون فقرات، کمردرد و دیسک کمر، هیدروجامپ برای درمان درد زانو، اسکی فضایی آبی برای مشکلات مربوط به لگن، دوچرخه نشسته آبی برای آب درمانی بیمارانی که دچار پوکی استخوان هستند و واکر آبی برای آب درمانی بیمارانی که بایستی در قسمت عمیق استخر آب درمانی انجام بدهند و از آب ترس دارند، طراحی شده است.
وی تصریح کرد: این شرکت توانسته با تکیه به دانش بومی در بازه زمانی ۴ ساله بیش از ۳۰ مدل از این وسایل را در ایران تولید کند که هر یک از این تجهیزات کاربرد جداگانه پزشکی و ورزشی دارند.
ابویی بحران حاصل از شیوع ویروس کرونا را یکی از چالش های مهم پیش روی شرکت دانست و گفت: با توجه به اینکه استخرها مشتریان بالقوه ما هستند و شیوع این ویروس موجب تعطیلی آنها شده ، فروش محصولات ما نیز با مشکلاتی روبرو شده است.
مدیرعامل شرکت ارمغان تجارت با اشاره به حضور خود در برنامه میدان شبکه سوم سیما، گفت: هدف ما از شرکت در این برنامه معرفی محصولات شرکت و ترغیب مردم به استفاده از هیدروجیم برای ارتقای سلامتی و تندرستی بود.