جلسه معرفی رویداد فناوری ایران و گرجستان و شرح حمایت های پارک علم و فناوری یزد با حضور محمد قویدل، مدیر امور بین الملل پارک علم و فناوری یزد، مسعود نظری، مدیر دفتر مبادلات فناوری ایران و گرجستان و جمعی از مدیران عامل شرکت های فناور مستقر در پارک، 4 شهریور 98 در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، محمد قویدل در این جلسه با بیان اینکه در سه ماه آینده سه برنامه با حمایت پارک علم و فناوری یزد در حوزه بین الملل صورت خواهد گرفت، گفت: برنامه ی اول تور فناوری گرجستان است که 20 الی 24 شهریور انجام می شود. برنامه ی جی تکس برای شرکت های فعال در حوزه ی آی تی به همراه نمایشگاه جی تکس دبی و تور فناوری ترکیه دیگر برنامه های پارک در حوزه بین المللی در سه ماه آینده خواهد بود.
وی با اشاره به حمایت های پارک علم و فناوری یزد و صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در حوزه بین المللی، گفت: قرار است دفتر هند در محور های نساجی بایو تکنولوژی و آی تی در شرق آسیا افتتاح شود، همچنین طبق برنامه ی 5 ساله ی پارک در نظر داریم سال آینده دفتر اروپایی پارک را افتتاح کنیم.
قویدل افزود: در صندوق پژوهش و فناوری استان یزد کمیته ی بین الملل شکل گرفته و بر حسب نیاز های بین المللی شرکت ها از جمله سرمایه گذاری و انتقالی به این شرکت ها تسهیلاتی عرضه خواهد شد.
وی تصریح کرد: شرکت های فناور می توانند متناسب با ظرفیت و زمینه فعالیت شرکت خود برنامه ی مطلوب را انتخاب کرده تا پس از استخراج تعرفه ی خدمات، میزان حمایت پارک مشخص شود.
مسعود نظری، مدیردفتر مبادلات فناوری ایران و گرجستان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دفتر مبادلات فناوری ایران و گرجستان از زمان تاسیس تا کنون، گفت: در سال 96 با حضور رئیس پارک علم و فناوری یزد و رییس آژانس توسعه فناوری و نوآوری گرجستان، دفتر مبادلات فناوری ایران و گرجستان در پارک علم و فناوری یزد افتتاح و تفاهم نامه ای با هدف کمک به استارت آپ های ایران و گرجستان منعقد شد.
وی افزود: مشاوره و عقد تفاهم نامه و قرارداد های بین المللی، تحقیقات بازار بین الملل، مشاوره و کمک در تامین مالی سرمایه گذاری، ثبت نام تجاری و ثبت شرکت، برگزاری جلسات B2B، جذب نیروی انسانی متخصص، مشاوره تبلیغاتی و اطلاع رسانی، اخذ مجوز ها و گواهینامه ها، اخذ فضا در نمایشگاه های بین المللی منطقه و … از جمله خدمات این دفتر است.
نظری با اشاره به برگزاری تور فناوری گرجستان در شهریور ماه سال جاری، اظهار داشت: این برنامه 20 تا 24 شهریور برگزار خواهد شد و کارگاه آموزشی بین المللی سازی تکنولوژی، پنل تجاری- تجربی با محوریت صادرات و تجارت در گرجستان، آشنایی و نشست با شرکت ها و استارت آپ های گرجستان، معرفی دفتر تبادلات فناوری ایران در تفلیس، آشنایی با دانشگاه های تفلیس برای افرادی که قصد تحصیل در گرجستان دارند، آشنایی با تکنوپارک گرجستان و خدمات آن و نشست با سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان از برنامه های اصلی این رویداد خواهد بود.