جلسه دفاع از طرح پیمانه ی اتوماتیک، دوشنبه 14 مرداد ماه 98 در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این طرح که توسط دانش آموزان پایه ی هفتم مدرسه دخترانه نمونه دولتی ابویی نژاد اختراع و به ثبت رسیده، شامل موتور پله ای، صفحه نمایشگر ال سی دی، مخزن شیشه ای استوانه ای با ارتفاع 46 سانتی متر و حجم 565 سانتی متر مکعب و یک درب استیل است.
الهه کارگران بافقی، مجری این طرح در توضیح طرح خود، آن را اختراعی برای تسهیل و تسریع اندازه گیری میزان حبوبات دانست و گفت: زمانی که سیم رابط این دستگاه به برق متصل شود صفحه ی نمایشگر دستگاه روشن شده و با انتخاب تعداد و نوع پیمانه ی مدنظر، میزان حبوبات انتخاب شده دریافت می شود.
طرح پیمانه ی اتوماتیک در مسابقات خوارزمی عنوان سوم استانی را از آن خود کرده است.
گفتنی است، مرکز نوآوری با توجه به رسالت خود در حمایت از طرح های نوآورانه، طرح های ارائه شده توسط صاحبان ایده را در مرحله اول در شورای پذیرش مطرح و پس از تصویب، تسهیلات و حمایت هایی در اختیار آن ها قرار می دهند. در مرحله بعد صاحبان ایده پس از اجرایی کردن طرح، گزارشی از روند کار خود به این مرکز ارائه می کنند و با حمایت های مشاوران، طرح های خود را به صورت نمونه اولیه به اتمام می رسانند.

شایان ذکر است، در صورت اتمام موفق طرح ها، پارک علم و فناوری یزد مشاوره و حمایت های لازم برای ثبت اختراع را نیز در اختیار مجریان طرح قرار می دهد.