مصطفی کریمیان اقبال، سرپرست تیم اعزامی ایران به شهر برمن آلمان:

مصطفی کریمیان اقبال، مدیرکل سابق دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سرپرست تیم اعزامی از ایران به شهر برمن آلمان طی گفتگویی با اشاره به اینکه یکی از خدماتی که پارک ها و مراکز فناوری می توانند به شرکت ها ارائه کنند، خدمات بین المللی سازی، گسترش بازار شرکت ها در سطح بین المللی و پیدا کردن شرکای خارجی جهت ارتقای فناوری است، گفت: در این راستا شرکت هایی از پارک علم و فناوری یزد، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و چند شرکت از دیگر پارک های علم و فناوری کشور به شهر برمن آلمان سفر کردند.

وی افزود: در شهر برمن آلمان هم برنامه های مفصلی از جمله بازدید از دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و حتی صنایع مانند خط تولید مرسدس بنز انجام و مذاکرات خوبی با اتاق بازرگانی با حضور 60 شرکت آن صورت گرفت.

کریمیان اقبال مهم ترین دستاورد سفر را آشنایی شرکت های ایرانی با فضاهای کاری خارج از کشور و بازارهای بین المللی دانست و تصریح کرد: شرکت های خوبی از پارک علم و فناوری یزد برای شرکت در این سفر انتخاب شده بودند. شرکت هایی که در بازارهای داخلی موفقیت های قابل توجهی کسب کرده و حالا نیاز به بازاریابی در عرصه بین المللی داشتند.

وی تصریح کرد: این شرکت ها پیش از سفر آشنایی کامل با شرکت های مستقر در اتاق بازرگانی آلمان داشته و با آمادگی کامل در مذاکرات حاضر شدند.

کریمیان اقبال افزود: خوشبختانه برخی از شرکت های پارک علم و فناوری یزد توانستند با شرکت های آلمانی توافق نامه ها و قراردادهایی نیز به امضا برسانند.

گفتنی است، در چارچوب بین المللی سازی شرکت های فناور پارک علم و فناوری یزد، تیمی متشکل از 5 شرکت فناور مستقر در پارک به همراه هیئت ایرانی به سرپرستی مصطفی کریمیان اقبال، از شهر برمن آلمان بازدید نمودند.

  • ۳ شهریور, ۱۳۹۵