شرکت رایان هندسه پویا از سال ۹۷ فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید وسایل و رسانه‌های آموزشی، سرگرمی، ورزشی، طراحی بازی و اسباب بازی، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، تولید فیلم‌های انیمیشن به ویژه فیلم‌های آموزشی و همچنین بازی‌های کامپیوتری، طراحی و تولید تیزرهای تبلیغاتی، برنامه نویسی کامپیوتری، طراحی صنعتی و داخلی و پویا سازی، آغاز نمود.این شرکت در حال حاضر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه یزد مستقر است.
مسوولین پارک یزد روز پنج شنبه ۳۰ بهمن ۹۹ با حضور در این شرکت، از نزدیک در جریان فعالیت های آن قرار گرفتند.
هادی بیکی، مدیرعامل شرکت در این نشست با بیان اینکه عمده فعالیت شرکت رایان هندسه پویا در زمینه پردازش تصویر و هندسه محاسباتی بوده که ترکیب این دو، واقعیت افزوده است، گفت: محصولات ما دو اپلیکیشن آوینا و روبینا و سایت های مرتبط با آن ها است.
وی با اشاره به اپلیکیشن روبینا به عنوان یک نرم افزار ایجادکننده واقعیت افزوده، گفت: در این برنامه و یک سایت هوشمند، برای مثال مشتری یک کاشی را انتخاب نموده و از طریق تکنولوژی واقعیت افزوده در این محصول، دیوارهای خانه یا محل انتخابی مشتری از این مدل کاشی شده و فرد می تواند تصویر سه بعدی مکان را مشاهده نموده و اندازه و مدل کاشی رو بررسی کند.
بیکی افزود: در سایت این شرکت هم می توان مدل های سه بعدی را شبیه سازی نموده و محل مورد نظر را مشاهده کنیم.
وی این اپلیکیشن را برای مردم رایگان دانست و با اشاره به اینکه عمده مشتریان آن کارخانه های کاشی استان هستند، گفت: حدود ۳۰۰ واحد تولیدکننده کاشی در یزد وجود دارند که از این میان در حال حاضر با کارخانه های کاشی عقیق، امرتات و مه سرام همکاری می کنیم.
بیکی با انتقاد از عدم اقبال تولید کنندگان مبلمان استان یزد از این محصول، گفت: با چند تولید کننده مبلمان در تهران همکاری می کنیم.
وی اپلیکیشن آوینا را یکی دیگر از محصولات شرکت در حوزه گردشگری عنوان کرد و گفت: این اپلیکیشن به همراه یک سایت با همکاری شرکت فرافر ساخته شده و در آن مکان های مختلف و حتی غذاهای گوناگون در رستوران ها با استفاده از واقعیت افزوده شبیه سازی می شود.
بیکی با بیان اینکه در صورت اتمام این طرح، رستوران ها، هتل ها و مکان های گردشگری مشتری ثابت آن خواهند بود، گفت: سایت طراحی شده در این حوزه نیز علاوه بر امکانات اپلیکیشن، قابلیت رزرو هتل، سفارش غذا و … را دارد.
در این جلسه موارد زیر مطرح شد:
– طراحی یک بیزینس مدل مناسب برای کسب درآمد از طرح
– امکان استفاده این طرح برای خرده فروشان کاشی و سرامیک در سطح شهر از طریق تعریف اکانت
– برنامه ریزی پارک یزد برای شرکت ها و ایده هایی که موفق به جذب سرمایه در رویداد سکوی پرتاب نشدند