معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیست و سومین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، 24 شهریور 95، با حضور در شرکت‌های تدبیر و توسعه فردا و محیا پرداز از نزدیک در جریان فعالیت‌های این شرکت‌ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، احمدی، نماینده ی مدیرعامل شرکت‌ تدبیر و توسعه فردا در این بازدید با بیان اینکه این شرکت در سال 85 تاسیس شد، گفت: سهامداران شرکت 21 نفر هستند که اکثر آن ها فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

محمدرضا سلطانی، مدیرعامل شرکت محیا پرداز نیز در این بازدید با بیان اینکه شرکت از سال 78 فعالیت خود را آغاز و از سال 85 در پارک علم و فناوری مستقر شده است، گفت: در ابتدای تاسیس شرکت در حوزه سخت افزار فعالیت نموده و از سال 82 کار با شهرداری را در زمینه نرم افزار آغاز کردیم. وی تصریح کرد: تاکنون با حدود 100 شهرداری در کشور از جمله شهرداری های همدان، بجنورد، شیراز و… همکاری داشتیم.

وی زمینه اصلی کار شرکت را GIS(تلفیقی از نقشه برداری،عمران و کامپیوتر) و تولید نرم افزار عنوان کرد و گفت: به طور معمول حدود 280 نفر به صورت تمام وقت در شرکت مشغول به کار هستند که این تعداد در برخی پروژه ها به 400 نفر نیز می رسد.

سلطانی کمبود فضای شرکت را از عمده ترین مشکلات محیاپرداز دانست و گفت: در حال حاضر به دلیل کمبود فضا و مشکلات دیگر درصدد فراهم کردن دفتر دیگری در خارج از پارک هستیم که امیدواریم با ارائه ی تسهیلات از سوی پارک مشکلات مالی شرکت نیز مرتفع شود.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز با بیان اینکه هدف از انجام بازدیدهای هفتگی ملاقات حضوری و ارتباط نزدیک تر با مدیران عامل شرکت ها است، گفت: تاکنون از دل این بازدیدها اتفاقات خوبی رخ داده و هیات رئیسه پارک از بسیاری از مشکلات شرکت ها از این طریق آگاهی یافته و آن ها را مرتفع کرده است.