اولین رویداد فناوری ایران در گرجستان، روز چهارشنبه 26 مهر ماه با حضور شرکت های دانش بنیان و فناور ایرانی و شرکت های گرجی در پارک تکنولوژی گرجستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این رویداد پیروی افتتاح دفتر مبادلات فناوری و سرمایه گذاری ایران و گرجستان توسط آژانس توسعه فناوری و نوآوری گرجستان و با حمایت کریدور صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سفارت ایران در گرجستان و به همت پارک علم و فناوری یزد و پارک تکنولوژی گرجستان و با هدف برگزاری جلسات رو در روی شرکت های فناور ایرانی و گرجی صورت گرفت.
در این رویداد بیش از 80 جلسه مشترک مابین 30 شرکت ایرانی و 40 شرکت گرجی برگزار شد که در این جلسات در خصوص موضوعاتی مانند تکنولوژی های مرتبط با کشاورزی و دامپروری، مهندسی پزشکی و تجهیزات پزشکی، نانو تکنولوژی، ساخت و ساختمان، فناوری اطلاعات و انرژی بحث و تبادل نظر شد.
همچنین در این برنامه احمدرضا فقیه خراسانی؛ معاون فناوری و نوآوری پارک یزد به ارائه تاریخچه ای از پارک علم و فناوری یزد پرداخت و از خدمات و محصولات ارائه شده سخن گفت.
در این رویداد نیز جلسات B2B با حضور ۶۰ شرکت ایرانی و گرجی در مجموعه فونیکولار تفلیس برگزار شد که در این جلسات نحوه همکاری بین المللی مابین شرکت های ایرانی و گرجی مورد بررسی قرار گرفت و تعداد 40 تفاهم نامه همکاری نیز منعقد گردید.
لازم به ذکر است قوام شهیدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیران پارک علم و فناوری یزد، رییس اتاق بازرگانی و مدیران تکنو پارک گرجستان از جمله حاضرین در مراسم افتتاح اولین رویداد مشترک فناوری ایران وگرجستان بودند.