به همت مرکز رشد واحدهای فناور ابرکوه و با همکاری امور بانوان و خانواده فرمانداری ابرکوه و خیریه آبشار عاطفه ها، کارگاه آموزشی «کارآفرینی در حوزه مشاغل خرد و خانگی» با حضور جمعی از بانوان بی سرپرست و بدسرپرست و بانوان علاقه مند در سالن کنفرانس مرکز رشد واحدهای فناور ابرکوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم وفناوری یزد، جمشید مشتاقیان، مدرس کارگاه ضمن تشریح روحیات و ویژگی های شخصیتی کارآفرینان، مطالبی در خصوص اصول عمومی موفقیت در کسب و کارهای کوچک و مشکلات مشترک پیش روی کسب و کارهای نوپا بیان کرد.
وی مشاغل خانگی را دارای ظرفیت های بالقوه مناسبی برای گسترش و توسعه دانست و اظهار داشت: این مشاغل مزایای متعددی مانند آموزش کوتاه مدت، سرمایه گذاری اولیه کم، تنوع تولید و … دارند.
در ادامه نظریان پور، از فعالین بازارچه عرضه تولیدات خانگی و صنایع دستی بانوان ابرکوه نیز ضمن ارائه گزارشی از چگونگی پیشرفت ایده تاسیس بازارچه مشاغل خانگی در ابرکوه، به معرفی این بازارچه، کالاهای مورد نیاز و مشاغل متناسب با آن پرداخت.
گفتنی است، بازارچه عرضه تولیدات خانگی و صنایع دستی بانوان ابرکوه با همکاری فرمانداری، شهرداری و آموزش و پرورش این شهرستان و موسسه راه زندگی، روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته ازساعت 18 الی 24 در محل پارک بانوان ابرکوه برگزار می شود.