دومین دوره آموزشی ساماندهی پهپادهای غیر نظامی روز پنج شنبه 7 دی ماه به همت شرکت توسعه آسمان آترین ایساتیس در مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، دومین دوره آموزشی ساماندهی پهپادهای غیرنظامی به صورت یک روزه برگزار شد که 30 نفر از علاقه مندان از شهرهای یزد، شیراز و قائم شهر در آن شرکت کردند.
اصول ایمنی پرواز، مقررات هوانوردی و اصول فنی پرنده ها از محورهای مطرح شده در این دوره آموزشی بود.
در حاشیه این دوره آموزشی، نشستی با حضور دبیر کارگروه پهپادهای غیرنظامی کشور، معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان، نماینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رییس اتحادیه صنف عکاسان و فیلمبرداران یزد، رییس بسیج اصناف و نماینده استانداری یزد برگزار و در خصوص ساز وکار ارائه مجوز به صاحبان پرنده های شخصی و ضرورت الزام ارگانهای دولتی به انجام این ساز وکار برای اخذ مجوز پرواز، بحث و تبادل نظر شد.
همچنین روز جمعه 8 آذرماه نیز آزمون مهارت خلبانی پهپادهای غیرنظامی در پیست پرواز دانشگاه یزد برگزار و به واجدین الشرایط مدرک خلبانی از سوی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران داده خواهد شد.
گفتنی است شرکت توسعه آسمان آترین ایساتیس یزد، نماینده اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران در استان یزد در زمینه سیستم های پروازی بدون سرنشین و نرم افزار خلبان خودکار، از سال 94 فعالیت خود را آغاز کرد و هم اکنون در مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری یزد مستقر است.