جلسه شورای خلاقیت و نوآوری مجتمع آموزشی جوادالائمه یزد، روز شنبه 20 خردادماه با حضور داریوش پورسراجیان؛ رئیس پارک علم و فناوری یزد، غلامعلی سفید؛ رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مجتمع آموزشی جواد الائمه و اعضای دیگر این شورا در موسسه خیریه فرهنگی جواد الائمه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، رئیس پارک در این جلسه با اشاره به اهمیت نقش معلمان در پرورش خلاقیت و نوآوری اظهار داشت: شناسایی نیازهای آموزشی و مهارتی دانش آموزان برای رشد و پرورش خلاقیت ضروری است و معلمان نیز باید قبل از بکارگرفته شدن در موسسه ارزیابی شده تا هماهنگ با این نیازها انتخاب شوند.

داریوش پورسراجیان با اشاره به اینکه تلاش کادر آموزشی بدون همکاری والدین راه به جایی نمی برد، گفت:  باید با ارائه و نمایش خروجی های مفید، والدین را مجاب کرد تا نقش همکار و همراه موسسه را در پرورش خلاقیت داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مدرسه کسب و کار یزد خاطر نشان ساخت: کارآفرینی مبتنی بر دانش از اهداف پارک علم و فناوری یزد است و پارک یزد مطابق با سیاست ها و چهارچوب های تعریف شده در این حوزه، از این طرح حمایت می کند.

در ادامه این جلسه، مجری مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد، به تشریح مهم ترین اقدامات انجام شده در موسسه جواد الائمه در 6 ماه گذشته پرداخت و این اقدامات را در چهار حوزه فعالیت ترویجی، دوره های آموزشی، مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی و حمایت از طرح های نوآوری ذکر کرد.

امین درخشان ادامه داد: آمار شرکت کنندگان از مدارس جواد الائمه در کارگاه استعدادیابی ناحیه یک 92 نفر، ناحیه دو 117 نفر و مشارکت دانش آموزان این موسسه در هشتمین دوره مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی 52 نفر بود که 9 تیم از آن ها توانستند ده رتبه برتر در مسابقات را کسب کنند.

معرفی نوآوران مرکز خلاقیت و نوآوری مجتمع جواد الائمه و تشریح طرح های حمایت شده، از دیگر سرفصل های ارائه شده توسط مجری مرکز نوآوری پارک یزد در جلسه شورای خلاقیت بود.

گزارش فعالیت های مرکز خلاقیت، ارائه راهکارهای تامین منابع مرکز و معرفی مدرسه آکادمیک کسب وکار تکتا، دستور کار جلسه امروز شورای خلاقیت و نوآوری مجتمع جوادالائمه بود.

گفتنی است تفاهم نامه همکاری مابین پارک علم و فناوری یزد و مجتمع خیریه حضرت جوادالائمه در راستای راه اندازی و مدیریت مرکز خلاقیت و نوآوری در این مجتمع در تاریخ 25 مهر سال 95 منعقد گردید.

  • ۲۱ خرداد, ۱۳۹۶