نشست مشترک مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مسوولین پارک علم و فناوری یزد با بانوان کارآفرین، روز یکشنبه هشتم فروردین ۱۴۰۰ با حضور کاظمی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد، شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک و چند تن از بانوان کارآفرین مستقر در پارک، در سالن جلسات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد در این نشست ضمن اعلام آمادگی مجموعه پارک برای تعامل با دفتر امور بانوان استانداری، گفت: سالانه حدود ۱۲ هزار نفر ساعت آموزش در پارک برگزار می شود و آمادگی تخصیص هزار نفر ساعت آموزشهای متناسب با نیاز های بانوان را داریم.
وی افزود: به طور مثال دوره های آشنایی با شبکه های اجتماعی و زبان انگلیسی، دوره های کلیدی و موثر برای این گروه بوده و دو حوزه تولید انیمیشن و طراحی پوشاک، حوزه های دارای پتانسیل در زمینه فناوری برای بانوان است.
کاظمی، مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری یزد نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست و همکاری مشترک با پارک یزد، ابراز امیدواری کرد: اکوسیستم کارآفرینی بتواند با قدرت بانوان را به خود جذب نموده و سقف های شیشه ای را بلندتر بسازد که در این مسیر نقش نهاد های سازنده فرهنگ بسیار مهم است.
در این نشست، شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک یزد ضمن تاکید بر بررسی نیازهای کسب و کارهای بانوان، گفت: با تغییر سبک شغلی بانوان به سمت کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان، امکان خلق ارزش بیشتر فراهم می شود.
الهه افسریه، مدیر عامل شرکت پیشتازان توسعه ماهان ضمن انتقاد از جداسازی کسب و کار های بانوان و آقایان در کشور گفت: ۸۰ درصد مسائل راه اندازی کسب و کار مربوط به بانوان مشابه آقایان است و جداسازی این دو درست به نظر نمی‌رسد .
الهام خدابنده مدیر عامل شرکت روماک با اشاره به اینکه ۴۶ بانوی کارآفرین در پارک علم و فناوری یزد فعالیت دارند گفت علاوه بر حمایت های پارک، امنیت اجتماعی، امکان شبکه سازی و حمایت های اجتماعی آنها از یکدیگر، از عوامل جذابیت پارک برای بانوان به شمار می رود.
زهره چمنی، مدیرعامل شرکت رویش ماندگار نیز در این جلسه از انجام اقدامات لازم برای همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری توسط این شرکت خبر داد.