احمدرضا فقیه خراسانی در پنل تخصصی متخصصان شرکت ملی گاز ایران با شرکت های فناور با اشاره به ضرورت نگاه تخصصی به بحث بازار یابی، آن را یکی از اولویت های اصلی پارک علم و فناوری یزد برشمرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، پنل تخصصی متخصصان شرکت ملی گاز ایران با شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری یزد، روز دوشنبه 16 بهمن در مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
رییس فن بازار منطقه ای یزد در این پنل، با اشاره به اینکه عمر محصول فناورانه کوتاه است گفت: محصول فناورانه باید در اولین فرصت در دسترس مشتری قرار گیرد در غیر این صورت با توجه به افزایش سرعت تکنولوژی، محصول دیگری جایگزین آن می شود.
وی با تاکید بر ایجاد بازار مناسب برای محصولات، در نظر داشتن بازارهای بین المللی و عدم اکتفا به بازار داخلی را برای شرکت های فناور ضروری برشمرد.
فقیه خراسانی بازارهای بین المللی را سکوی پرتاب برای شرکت های فناور دانست و اظهار داشت: پارک علم و فناوری یزد تا به حال با کشورهایی مانند مالزی، گرجستان و مسقط تفاهم نامه های همکاری امضا کرده که هدف اصلی این همکاری ها، صادرات فناوری و یافتن بازار مناسب در این کشورها است.
در ادامه این پنل، رییس امور تخصصی و بازرگانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص نحوه خود اظهاری و شاخص های ارزیابی شرکت های دانش بنیان در سامانه تامین الکترونیکی کالای صنعت نفت سخن گفت.
حجت الله عابدی سوابق گذشته، توان مالی و مجوزهای کاری را از شاخص های ارزیابی شرکت ها در این وزارت عنوان کرد و افزود: رضایتمندی مشتری قبلی، گواهینامه های اخذ شده و تجهیزات از دیگر شاخص ها است اما با توجه به اینکه شرکت های دانش بنیان بعضی از این پارامترها را به دلیل نوپا بودن ندارند درصددیم شاخص های متفاوتی برای ارزیابی آن ها در تبیین کنیم.
در پایان این پنل مدیران عامل شرکت های فناور مستقر در پارک یزد سوالات و دغدغه های خود را در زمینه همکاری با شرکت ملی گاز ایران مطرح کردند که نمایندگان شرکت ملی گاز ایران به آن پاسخ دادند.