معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیست و نهمین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، روز شنبه ۱۱ شهریور با حضور در شرکت مهندسین مشاور تمدن کاریزی، از نزدیک در جریان فعالیت این شرکت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور تمدن کاریزی در این بازدید در خصوص تاریخچه و زمینه فعالیت شرکت اظهار داشت: شرکت تمدن کاریزی از سال ۱۳۹۱ فعالیت پژوهشی و مطالعاتی خود را در زمینه مدیریت منابع آب، مدیریت مصرف آب، مهندسی آب و فاضلاب و مطالعات سازه های تاریخی آبی آغاز و تاکنون قراردادهای متعددی با بخش خصوصی و دولتی منعقد نموده است.
علی اصغر سمسار یزدی ادامه داد: برخی از مطالعات و پژوهش های انجام شده در شرکت تمدن کاریزی برای اولین بار در کشور انجام شده است که از جمله می توان به طرح جداسازی آب شرب از سایر مصارف در جهت افزایش بهره وری و مدیریت کیفی منابع آب اشاره کرد.
وی عمده ترین مشکل شرکت های حوزه نرم را کمبود نیروی مجرب و متخصص و همچنین عدم دریافت مطالبات خود از دستگاه های دولتی دانست.
معاون فناوری و نوآوری پارک یزد نیز ضمن تقدیر از خدمات این شرکت، اظهار داشت: این شرکت در زمینه های مطالعاتی و پژوهشی فعالیت های منحصر به فردی را انجام داده است که امیدواریم در سطح ملی مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی در خصوص رفع تنگناهای مالی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری عنوان کرد: تمام تلاش پارک علم و فناوری یزد بر این بوده است تا با اعطای وام و تسهیلات، گردش امور شرکت ها را تسهیل نماید.
در ادامه این بازدید تالیفات شرکت تمدن کاریزی از جمله کتاب «قنات زارچ» که به عنوان اثر برگزیده جشنواره فارابی انتخاب شده است و همچنین کتاب «دانش قنات» با همکاری موسسه بین المللی اشپرینگر معرفی گردید.