سید حسین پیغمبری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد روز یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹ از بخش های مختلف مرکز پویانمایی پارک یزد و روند تولیدات آن بازدید کرد.
در نشست هم اندیشی حاشیه این بازدید، سید رضا هاشمی زاده، مدیرعامل مرکز توسعه فناوری های پویانمایی اقبال یزد (فرافر) ضمن ارائه توضیحاتی در زمینه فعالیتهای مرکز از جمله انیمیشن دو بعدی و سه بعدی و موشن گرافیک، گفت: شرکت فرافر در نظر دارد علاوه بر تولیدات انیمیشنی و دوره‌های آموزشی آن، کارگاه های ویژه سینمایی با حضور اساتید به‌نام و مطرح کشور برگزار کند.
وی یکی از اهداف این مرکز را انسجام، بکارگیری و اشتغال زایی برای هنرمندان حوزه انیمیشن استان عنوان کرد و گفت: متاسفانه هنرمندان بومی زیادی در حوزه انیمیشن هستند که به دلایلی فراموش شده یا در رشته های غیر مرتبط فعالیت دارند.
وی تصریح کرد: این مرکز برای مشارکت با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در زمینه هایی چون آموزش به کودکان و نوجوانان و ساخت تولیدات انیمیشن آمادگی دارد.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد نیز با بیان اینکه انجمن های چندگانه کودک در رشته‌هایی همچون شعر،داستان، نمایش، هنرهای تجسمی، سرود، موسیقی، سینما و انیمیشن در کانون تشکیل شدند، گفت: بخش سینما و انیمیشن نوپا و در حال تکاپو برای به دست آوردن جایگاه خود هستند لذا برای پیشرفت در این مسیر از هر گونه تفاهم نامه که اهداف مشترک با کانون داشته باشد استقبال می‌کنیم.
وی افزود: از آنجا که هدف اصلی کانون، پرورش کودکان و نوجوانان است پیشنهاد می کنم یک تیم ایده پردازی برای بررسی کتاب های کانون پرورشی کودکان و نوجوانان و سوژه یابی برای تهیه فیلمنامه های انیمیشن تشکیل شود.