استرکوئیش لاروش؛ مدیر و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، عصر روز سه شنبه 11 مهر در مرکز فناوری اقبال حضور یافت و از نزدیک در جریان فعالیت های پارک و شرکت های مستقر قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در جلسه ای که در حاشیه این بازدید برگزار شد، مدیر امور بین الملل پارک یزد گزارشی از تاریخچه، فعالیت و برنامه های در دست اقدام این پارک را ارائه کرد.
در ادامه معاون پشتیبانی پارک یزد نیز با اشاره به چالش های پیش روی استان در حوزه فناوری مانند مهاجرت نخبگان و نیروی متخصص همچنین محدودیت های اقلیمی، همکاری های نهاد های وابسته به یونسکو با پارک را جهت رفع مشکلات و ارتقای سطح فناوری جامعه خواستار شد.
استرکوئیش لاروش نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در پارک یزد، با اشاره به ماموریت و وظایف دفتر منطقه ای تهران و سیاست های یونسکو در راستای ارتقای فناوری، پارک یزد را دارای پتانسیل بالا و تجربیات فراوان برشمرد و افزود: این تجربیات می تواند علاوه بر ارتقاء فناوری در سطح ملی در راستای توسعه منطقه ای و سایر پارک های منطقه نیز به کار گرفته شود.
حضور در پارک علمی کودکان و نوجوانان، سالن موسسات و شرکت های طیف زمین و پارسان الکترونیک از دیگر برنامه های این بازدید بود.
گفتنی است در این بازدید معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد، مدیر پردیس زیست‌فناوری و سیستم‌های پیشرفته، مدیر پردیس فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیر امور بین الملل پارک و مدیر عامل شرکت تمدن کاریزی، استرکوئیش لاروش را همراهی می کردند.

  • ۱۲ مهر, ۱۳۹۶