داریوش پور سراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد به همراه هیاتی متشکل از مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین استان یزد و مدیران عامل بیش از ۵۰ شرکت فناور که به منظور شرکت در دومین نشست تجاری B2B ایران به گرجستان سفر کرده، در حاشیه این دیدار از تکنوپارک این کشور بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و آژانس توسعه فناوری و نوآوری گرجستان اقدامات جهت اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه انجام گرفت که از جمله می توان به تاسیس دفتر مبادلات ایران و گرجستان در پارک علم و فناوری یزد و اولین نشست مذاکرات رو در رو در سال گذشته در شهر تفلیس اشاره نمود.
با عنایت به تجربه موفق سال گذشته همچنین استقبال شرکت های فناوری از برنامه های مرکز مبادلات فناوری، دومین نشست با محوریت صنعت ساختمان، کشاورزی، الکترونیک و سلامت و با حضور ۵۰ شرکت ایرانی در تاریخ ۱۸ مرداد و با حضور شرکت های گرجی برگزار خواهد شد.
گفتنی است، افتتاح رسمی دفتر مبادلات ایران و گرجستان در تفلیس، افتتاح نمایشگاه دایمی محصولات ساختمانی جمهوری اسلامی ایران و مذاکرات با مقامات گرجی در خصوص توسعه همکاری ها از دیگر برنامه های این سفر می باشد.
شایان ذکر است، دومین نشست تجاری B2B ایران در کشور گرجستان با هدف برقراری ارتباط تجاری بین شرکت های دانش‌بنیان ایرانی و گرجی با حضور نمایندگان ۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور به همراه هیات ایرانی، 17 و 18 مردادماه در گرجستان در حال برگزاری است.