انتقال تجارب علی رضا فرخ نیا، مدیر عامل شرکت ایده گستر صنعت در تعامل با بازارهای بین المللی با حضور محمد قویدل؛ مدیر روابط بین الملل پارک علم و فناوری یزد، محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و جمعی از مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک‌، روز چهارشنبه 10 مرداد 97 در محل سالن اجتماعات مرکز اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، علی رضا فرخ نیا؛ مدیرعامل شرکت ایده گستر صنعت، مستقر در پارک علم و فناوری یزد با بیان این که جمعیت کشور و توان خرید داخلی محدود است، تصریح کرد: صادرات از ملزومات پیشرفت اقتصادی کشور است.
وی افزود: با توجه به ظرفیت محدود خرید، افزایش تولید در گرو توسعه صادرات خواهد بود.
فرخ نیا در این نشست به ارائه ی راهکارها در تعاملات خارجی پرداخت و به نکاتی در مذاکرات تجاری و برندینگ اشاره کرد
مدیرعامل شرکت ایده گستر صنعت از مطالعات و تحقیقات بازار به عنوان پیش نیاز مذاکرات خارجی نام برد و افزود: با توجه به قدیمی بودن روش های تجارت در ایران اگر روش های جدید مذاکرات و تجارت را استفاده نکنیم قادر به عقد قراردادهای خارجی نخواهیم بود.
وی با تاکید بر استفاده از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای صادرات، اظهار داشت: افرادی که در خارج از کشور در زمینه های تجاری موفق و خوشنام هستند می توانند زمینه ساز ایجاد معاملات بین المللی باشند.
گفتنی است، سلسله نشست های انتقال تجارب در تعامل با بازارهای فرامرزی توسط کارگروه تعاملات بین الملل پارک علم و فناوری یزد برگزار می شود.